Споживання електроенергії в опалювальний період залишається на піку, прогноз прогнозує дефіцит в енергосистемі близько 1%. Проте запроваджувати графіки обмеження споживачів не планується. За даними НЕК "Укренерго", через несприятливі погодні умови та обстріли нині 699 населених пунктів залишаються без електрики.

10 січня денний максимум споживання було зафіксовано вранці, приблизно о 10:00, зі зростанням на 1,9% порівняно з попереднім днем. Станом на 9:00 наступного дня споживання на 2,5% нижче, ніж за той же час попереднього дня, через невелике підвищення температури із середньодобового значення -10°C 10 січня до -5°C 11 січня.

Хоча споживання дещо знижується з потеплінням погоди, воно залишається на високому рівні, зберігаючи найвищий рівень протягом опалювального періоду, що триває.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

"Вчора, 10 січня, добовий максимум споживання було зафіксовано вранці близько 10:00. Він був на 1,9% вищим, ніж показник 9 січня. Сьогодні, станом на 9:00, споживання на 2,5% нижче, ніж учора. Через потепління від середньодобових -10°C 10 січня до -5°C 11 січня споживання дещо знижується, але не так швидко, як зростало. Загальний рівень споживання залишається найвищим за цей опалювальний період", - кажуть у НЕК Укренерго.

Триває відновлення споживачів у південних та центральних регіонах, раніше відключених через негоду. Однак цей процес, що триває, створює додаткове навантаження на обладнання електростанцій і мережі передачі і розподілу електроенергії.

Нагадаємо, ПриватБанк буде "зжирати" ваші гроші щомісяця: як не потрапити на гачок

Раніше «Українці» повідомляли, хороша допомога на зиму: українцям виплатять по 10 тисяч гривень. Названо всі категорії

Як повідомляли «Українці», в Україні підвищать тарифи на комунальні послуги: Нацбанк озвучив доленосний термін