Українці можуть зіткнутися з помірним зростанням цін на продукти харчування найближчими місяцями під впливом різних факторів. Хоча на початку року, можливо, не буде значного стрибка, поточні тенденції, такі як зростання цін на електроенергію, сезонність та коливання обмінного курсу долара сприятимуть зростанню цін.

Цю інформацію розмістили на сайті «agroreview»

Вартість традиційної української страви "борщовий набір" зросла на 20% порівняно з минулим роком.

Помітні зміни включають зростання цін на буряки та капусту (на 20%), а також томатну пасту з 74,84 до 79 грн за банку 350 р.

Ціни на свинину значно зросли зі 197 грн/кг у 2023 році до 243 грн/кг у січні 2024 року через скорочення внутрішнього виробництва та низьких імпортних поставок.

Ціни на соняшникову олію, моркву та цибулю впали через надмірні обсяги та надвиробництво.

Ціна на картоплю зросла у 3,5 рази порівняно з початком 2023 року, за середньої оптової ціни 14-15,5 гривень за кг.

овочі, базар
овочі, базар

Зростанню сприяли погодні умови, що впливають на товарний вид картоплі, та обмеженість поставок.

Поєднання високого попиту, обмеженої пропозиції якісної картоплі та відсутності імпорту сприяло зростанню цін.

Зростанню цін на овочі сприяють такі фактори, як високі витрати на зберігання та транспортування, підвищення тарифів на електроенергію та вартість палива.

На даний момент спостерігається стабільна ситуація із невеликими коливаннями цін. Критичне зростання не очікується до кінця зими 2024 року.

Прогнози цін на овочі передбачають підвищення на 2-7% залежно від економічних умов, погодних факторів та інших змінних.

"Однак слід зазначити, що будь-який прогноз має ступінь невизначеності, і актуальні ціни можуть відрізнятися залежно від низки змінних обставин. Важливо враховувати загальні економічні умови в країні, які можуть впливати на ціни на продовольчі товари, погодні фактори тощо", - наголосила фахівець Тетяна Попович.

Прогноз курсу долара на 2024 рік передбачає послаблення гривні, що вплине на ціни кількома способами. Це підтвердив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Як каже керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Тетяна Попович, імпортні овочі можуть подорожчати через збільшення вартості імпорту у гривнях.

Зростання цін на імпортні добрива та сільськогосподарські ресурси може призвести до того, що вітчизняні виробники піднімуть ціни на овочі.

Зміни обмінних курсів можуть вплинути на попит та пропозицію, впливаючи на купівельну спроможність населення та потенційно знижуючи попит на більш дорогі овочі.

Очікується, що загальне зростання курсу долара сприятиме збільшенню вартості овочів в Україні у 2024 році, причому конкретні наслідки залежатимуть від різних економічних чинників та внутрішніх умов аграрного сектору.

У міру того, як українці орієнтуються в цій економічній динаміці, постійний моніторинг та коригування сільськогосподарської політики відіграватимуть вирішальну роль у вирішенні потенційних проблем, пов'язаних із цінами на продукти харчування.

Нагадаємо, сміятися чи плакати? Пенсіонерів спантеличили сумою надбавок у 2024 році

Раніше «Українці» повідомляли, коли потрібно терміново звертатися до психолога: названо три екстрені випадки. Це не жарти

Як повідомляли «Українці», в Україні підвищать тарифи на комунальні послуги: Нацбанк озвучив доленосний термін