Усі городники знають, що дуже важливо не лише посадити город, а згодом зібрати врожай, а й уважно спостерігати за культурами.

І якщо ви бачите, що з рослинами щось не так, то варто негайно вживати заходів. Наприклад, що робити, якщо ви побачили, що у помідорів скрутилися листки? Це серйозний сигнал, який не можна ігнорувати.

Помідори
Помідори

Причини скручування листя на помідорах

Однією з основних причин є неправильний догляд рослин. Це може включати:

Недолік води або надлишок вологи: Недостатній полив призводить до того, що листя скручується, зменшуючи свою поверхню для випаровування води. З іншого боку, надмірна волога може викликати деформацію листя, особливо у періоди сильних дощів.

Захворювання: Вертицильоз, бактеріоз, вершинна гнилизна - це лише деякі з можливих хвороб, які можуть викликати скручування листя. Визначення конкретного захворювання допомагає за супутніми симптомами, такими як жовтіння стебел і листя, плямистість плодів або гниль верхівок.

Надлишок добрив: Надмірне внесення добрив, особливо азотних, може призвести до того, що верхнє листя стане млявим і скрученим.

томати, помідори
томати, помідори

Як вирішити проблему

Визначення конкретної причини скручування листя є першим кроком до її вирішення:

  • Контроль за поливом: У разі нестачі води рекомендується регулярний помірний полив, особливо у спекотні періоди. При надлишку вологи можна використовувати плівку з отворами для підтримки оптимального режиму вологості.
  • Профілактика хвороб: При підозрі на захворювання важливо оперативно застосовувати відповідні заходи захисту та лікування. Використання універсальних інсектицидів може допомогти у боротьбі зі шкідниками.
  • Добрива: Для усунення дефіциту кальцію рекомендується підживлення кальцієвою селітрою. Це допоможе відновити здоров'я рослин та запобігти деформації листя.

Нагадаємо, що клопи більше не влаштують дискотеку у вас у роті: як позбутися шкідників на кущах малини.

Раніше ми повідомляли, що це суперпідживлення зробить ваші помідори солодкими і великими: не забудьте зробити прямо зараз.