Як смачно поласувати малиною просто з куща на своїй ділянці. Воно так. але разом із соковитою ягодою можна випадково їсти соковитого клопа.

Гидко, чи не так? Щоб уникнути цієї проблеми, треба боротися з комахами. Як? Ми знайшли для вас найефективніші способи.

Малина
Малина

Клопи, особливо зелені клопи чи сліпняки, стають справжньою проблемою для малини. Ці комахи харчуються соком рослин, проколюючи листя та ягоди, що призводить до їх в'янення та псування. Основна причина появи клопів на малині – сприятливі умови для їх розмноження та нестача природних хижаків.

Тепла та волога погода створює ідеальні умови для розмноження цих комах.

Як клопи завдають шкоди малині

Клопи, присмоктуючи до ягод і листя малини, висмоктують із них сік. В результаті ягоди втрачають свій смак, стають жорсткими та неапетитними.

Плюс до всього слина клопів містить ферменти, що викликають некроз тканин рослини, що посилює ситуацію. Якщо не вжити заходів вчасно, можна втратити значну частину врожаю.

Ознаки пошкодження малини клопами

Перша ознака появи клопів на малині – деформація листя та ягід. Листя стає скрученим, на них з'являються плями, а ягоди втрачають свою форму і набувають гіркого присмаку.

Крім того, можна помітити дрібні зелені комахи на рослині. Ці ознаки свідчать про необхідність негайних дій для врожаю.

Малина, кадр з відео
Малина, кадр з відео

Ефективні методи боротьби з клопами на малині

Щоб позбутися клопів, слід використовувати комплексний підхід. Першим кроком є ​​ручний збір шкідників. Незважаючи на трудомісткість, цей метод дозволяє швидко знизити їхню чисельність.

Далі можна застосувати біологічні препарати, що містять корисні мікроорганізми, які знищують клопів, але безпечні для рослин та людей.

Хімічні препарати теж можуть бути ефективними, але їх слід використовувати з обережністю, суворо дотримуючись інструкцій.

Альтернативою хімії можуть стати народні методи, такі як настої з цибулі чи часнику, які відлякують комах.

Профілактика появи клопів на малині

Для запобігання появі клопів на малині необхідно дотримуватися певних агротехнічних заходів.

Важливо регулярно оглядати рослини на наявність шкідників та ознак ушкоджень.

Рекомендується також видаляти бур'яни та рослинні залишки, оскільки вони є укриттям для комах.

Створення сприятливих умов для життя природних ворогів клопів, таких як птахи та комахоїдні жуки, також допомагає контролювати їхню чисельність.

Посадка поряд з малиною рослин, які відлякують клопів, наприклад календули або часнику, може суттєво знизити ризик пошкоджень.

Кущі малини на городі
Кущі малини на городі

Нагадаємо, що це суперпідживлення зробить ваші помідори солодкими і великими: не забудьте зробити прямо зараз.

Раніше ми повідомляли, що обов'язково підгодуйте цим кабачки для м'ясистих плодів: захистить від гнилі та стимулює зростання.