Спалювання листя і сухої трави в Україні заборонено через шкідливий вплив на довкілля і здоров'я, а також можливі правові наслідки.

Так, Міністерство юстиції наголосило на наступних моментах:

Спалювання деревини та рослинності призводить до забруднення повітря, знищення ґрунтової мікрофлори, втрати біорізноманіття та зниження родючості ґрунтів. Це становить серйозну загрозу як довкілля, так здоров'ю людини.

Штрафи за порушення пожежної безпеки:

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах (ст. 77 КУпАП) може спричинити штраф від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн) для фізичних осіб та 4590 грн - 15 300 грн для чиновників.

Штрафи за довільне спалювання:

Самовільне спалювання рослинності або її залишків (ст. 77-1 КУпАП) може спричинити штраф від 3060-6120 грн для фізичних осіб та від 15300-21420 грн для чиновників.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Підвищені штрафи на територіях, що охороняються:

Вони зростають, якщо дії здійснюються на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду.

Законодавством України передбачено кримінальну відповідальність за спалювання рослин (ст. 245 КК). Покарання включають штрафи, обмеження волі та позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Якщо дії спричинять тяжкі наслідки, наприклад смерть людей або масову загибель тварин, покарання може бути посилено до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Таким чином, спалювання листя і сухої трави в Україні не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу, а й призводить до серйозних юридичних наслідків, включно зі штрафами і потенційним тюремним ув'язненням.

Нагадаємо, почалося: штормити буде потужно і не один день – українців попередили

Раніше «Українці» писали, стосується всіх, хто має бойлер: ви можете добре заощадити на платіжках за світло

Як повідомляли «Українці», мобілізація студентів: кого можуть закликати вже з 1 липня – озвучено список