Захист садових рослин від літньої спеки має дуже важливе значення. Саме тому українцям назвали п'ять основних методів.

1. Щоденний полив.

Регулярний полив має вирішальне значення у літню спеку. Оптимальний час для цього — ранок чи вечір, коли сонце менш інтенсивне, що знижує випаровування води. Це забезпечує більш глибоке проникнення вологи у ґрунт. Використовуйте воду температурою від 18 до 25 градусів за Цельсієм, щоб не наражати рослини на стрес.

2. Мульчування.

Мульчування допомагає зберегти вологу в ґрунті та захистити коріння рослин від перегріву. Нанесіть навколо рослин товстий шар мульчі, щонайменше семи сантиметрів. Це знижує температуру поверхні ґрунту та уповільнює випаровування вологи. Поливайте мульчовані грядки вранці, щоб до вечора ґрунт поступово охолонув, що піде на користь рослинам.

3. Притінення.

Захистіть рослини від прямих сонячних променів під час сильної спеки, використовуючи матеріали, що затіняють, такі як сітки, марля або стара тюль. Вони зменшують інтенсивність сонячного світла та запобігають перегріву рослин. Встановіть тимчасові тенти або екрани, не перешкоджаючи циркуляції повітря, щоб підтримувати здорове середовище для рослин.

Дача та город
Дача та город

4. Регулярне підживлення.

Рослини відчувають додатковий стрес у спеку і отримують користь від регулярного підживлення. Для позакореневого підживлення використовуйте добрива з високим вмістом фосфору та калію, які швидко засвоюються та стимулюють зростання. Позакореневі добрива особливо ефективні в екстремальних умовах: вони діють швидше та ефективніше, ніж кореневі.

5. Автоматичний полив.

Автоматична система поливу з таймером ідеально підходить для тих, хто часто відсутні або не мають змоги регулярно поливати. Ця система забезпечує постійну вологість рослин, підтримуючи оптимальні умови зростання. Встановіть таймер на полив у найкращий час дня, що зробить його особливо корисним під час відпустки або тривалої відсутності.

Нагадаємо, ви загробите весь урожай: ні в якому разі не видаляйте на помідорах це листя

Раніше «Українці» писали, смородина виросте солодкою та великою як полуниця: обов'язково внесіть це підживлення вже зараз

Як повідомляли «Українці», вам ніхто про це не розповість: чи потрібно зривати квіти у картоплі, щоби збільшити врожай