З настанням літа багато українців перебралися на дачу, щоб доглядати свої ділянки і, звичайно ж, багато часу приділяють городу.

Але не варто забувати і про красу своєї ділянки, адже вже в липні можна висадити квіти, які радуватимуть око та змушуватимуть сусідів задивлятися на ваші чагарники. Що це за квіти? Зазначимо, що не всі дачники знають про це.

Квіти
Квіти

У спекотному кліматі насіння квітів у липні краще сіяти у півтіні. А після посіву важливо стежити за вологістю грунту, щоб насіння могло рівномірно зійти. Місце посіву не варто накривати плівкою, тому що молоді та слабкі сходи можуть просто згоріти. Найкраще місце посіву накрити покривним матеріалом – він добре пропускає світло, трохи затіняє та зберігає вологу.

У липні можна посіяти дворічну незабудку. Ця рослина досягає 30 см у висоту і відрізняється білим, рожевим або блакитним забарвленням. На початку осені сіянці незабудки встигнуть наростити повноцінні кущики, а вже у травні рослина порадує ніжним цвітінням. Насіння незабудки висівають поверхнево і трохи притискають до ґрунту, потім добре зволожують і накривають покривним матеріалом. Насіння проростає приблизно на 5-7 день від посіву. На постійне місце кущики пересаджують у серпні чи наступного року навесні.

Квітка тюльпану
Квітка тюльпану

На початку липня можна посіяти в ґрунт дзвіночок скучений. Залежно від сорту рослина досягає висоти від 20 до 60 см і швидко розростається у пишний кущ. Суцвіття можуть бути синього, білого чи рожевого відтінку. Цей багаторічник прикрасить будь-який квітник у першій половині наступного літа. Дзвіночок відмінно росте на сонці і напівзатіненій ділянці, віддає перевагу пухкому грунту з помірно вологим грунтом. Насіння дзвіночка висівають поверхнево на вологий ґрунт. Перші сходи з'являються через 7-10 днів. Пересадка на постійне місце в квітник проводиться восени та навесні. Цвітіння дзвоника скупченого починається в червні і може тривати всю осінь, якщо вчасно видалити відцвілі суцвіття.

У липні неодмінно варто посіяти ехінацею. Цей невибагливий та посухостійкий багаторічник чудово підходить для малодоглядного саду. З насіння зазвичай вирощують білі чи рожеві сорти. До осені сіянці встигають наростити невеликі кущики, цвітіння яких розпочнеться у липні наступного сезону. Насіння висівають у ґрунт і присипають невеликим шаром землі. До появи сходів ґрунт має бути помірно вологим. Підрослі кущики пересаджують на високі сонячні місця з пухким поживним грунтом. Ехінацеї чудово виглядають у квітниках у компанії з декоративними злаками, шавлією та флоксами.

Квіти
Квіти

Також у липні можна посіяти такий багаторічник, як ясла. Це густооблистяний грунтопокровник, що стелиться, висотою близько 20 см. Зацвітає в травні білими витонченими квітками. Рослина досить потужна і за 1-2 роки утворює щільний килим, крізь який не проростають бур'яни. Яскочка відрізняється невибагливістю, рясним цвітінням та декоративним зовнішнім виглядом. Її використовують в обрамленні квітників та клумб або висаджують у садових композиціях.

За допомогою ясколки можна прикрити оголені стебла високих рослин, наприклад, флоксів, півонії або гортензії, а також висадити на тлі хвойних. Ясколка більше віддає перевагу відкритим сонячним ділянкам і не вимоглива до складу грунту. Насіння висіває поверхнево на вологий грунт без присипання. Зміцнілі сіянці переносять на постійне місце разом із грудкою землі.

Нагадаємо, чому листя огірків жовтіє і як із цим боротися: врятуйте свій урожай "зелененьких".

Раніше ми повідомляли, що листя у буряків жовтіє не просто так: причини цього і як уникнути.