Мілдью — поширена проблема огірків, викликана грибком, який зимує у ґрунті та поширюється від сусідніх рослин чи садових інструментів. Він добре почувається у вологому середовищі і проявляється у вигляді білого нальоту на листі, викликаючи їх деформацію та пожовтіння.

Також сонячний опік може погіршити проблему: листя стане жовтим, сухим і коричневим по краях, що негативно впливає на врожайність.

Мілдью вражає огірки як у теплицях, так і у відкритому ґрунті. На нижній стороні листя розвиваються сірі пухнасті суперечки, внаслідок чого вони жовтіють і відмирають. Хоча рослина не загине, її врожайність значно знизиться. Розвитку плісняви ​​сприяє вологе середовище, і воно може викликати мозаїчний візерунок хлорозу на верхній стороні листя, яке з часом стає коричневим із сірою пліснявою на нижній стороні.

Запобігти появі плісняви ​​складно, оскільки вона може поширюватися вітром та дощем. Щоб впоратися з цим потрібно зробити таке:

Забезпечте хорошу вентиляцію і дивіться, щоб листя не було мокрим.

Видаліть нижнє листя і мульчуйте ґрунт, щоб зменшити вологість.

Превентивно використовуйте фунгіциди, особливо якщо погодні умови сприяють появі плісняви.

Огірки
Огірки

Якщо є пліснява, застосовуйте фунгіциди кожні 5 днів, чергуючи активні речовини, щоб уникнути резистентності. До ефективних фунгіцидів належать:

Ціазофамід.

Флуазин.

Мандіпромід.

Оксатіапіпролін.

Пропамокарб.

Етабокс.

Манкоцеб.

Зоксамід

Хлороталоніл.

Для профілактики почніть з фунгіцидів на основі ціазофаміду, потім хлороталонила, потім пропамокарбу та мандіпроміду у поєднанні з оксіатіапіпроліном. Чергування фунгіцидів допомагає ефективно боротися із захворюванням.

Повідомляється, що мілдью також вражає кабачки, дині, кавуни, гарбузи, айстри, дельфініуми, шпинат, тому до цих рослин застосовуйте однакові заходи профілактики та лікування.

Нагадаємо, Томати виростуть прямо на очах: ​​обов'язково підгодуйте їх цією крупою і ви точно здивуєтеся

Раніше «Українці» писали, урожай перцю, помідорів та огірків буде в рази ряснішим: обов'язково додайте цей "секрет" у воду

Як повідомляли «Українці», як позбутися попелиці та інших шкідників: лише один інгредієнт і найкращий засіб готовий