Чимало українців мають город для впевненості в тому, що в холодну пору року буду хоч якісь запаси.

Нерідким "мешканцем" городів є болгарський перець і всі ми знаємо величезну кількість порад щодо догляду за цією культурою. Але зараз ви дізнаєтесь, як прискорити дозрівання болгарського перцю.

Болгарський перець
Болгарський перець

Підготовка ґрунту та посадка

Правильна підготовка ґрунту є основою швидкого дозрівання болгарського перцю. Грунт повинен бути легким, родючим і добре дренованим. Рекомендується додати до неї перегній чи компост, щоб поліпшити структуру та поживні властивості. Перець віддає перевагу слабокислому або нейтральному грунту, тому при необхідності слід провести вапнування.

Умови вирощування

Оптимальні умови для вирощування болгарського перцю включають правильне освітлення, температуру та вологість. Перець дуже любить світло, тому його краще висаджувати на сонячних місцях. При нестачі світла рослини витягуються і повільно зростають.

Температурний режим

Температура повітря відіграє ключову роль дозрівання перцю. Ідеальний діапазон температур для зростання та плодоношення – від 22 до 28 градусів Цельсія. При температурі нижче 20 градусів зростання уповільнюється, а при температурі вище 35 градусів рослини можуть скидати квіти та плоди. Для підтримки оптимальної температури рекомендується використовувати теплиці чи парники.

Перець, кадр із відео
Перець, кадр із відео

Добрива та підживлення

Болгарський перець потребує регулярних підживлень. Для швидкого дозрівання рослин необхідні азот, фосфор і калій. У період активного зростання застосовуються азотні добрива, а на етапі цвітіння та плодоношення – фосфорно-калійні. Підживлення можна проводити як органічними, так і мінеральними добривами.

1. Підживлення азотом: вносити азотні добрива рекомендується на початку вегетації. Це сприяє активному зростанню листя та стебел.

2. Фосфорно-калійні добрива: вносяться в період цвітіння та зав'язування плодів. Фосфор прискорює розвиток кореневої системи, а калій покращує смакові якості плодів.

3. Мікроелементи: додатково варто вносити мікроелементи, такі як магній, бор та марганець, для підвищення стійкості рослин до хвороб та покращення якості плодів.

Полив та вологість

Регулярний полив – запорука швидкого дозрівання перцю. Грунт повинен бути постійно вологим, але не заболоченим. Надлишок вологи може призвести до гниття коренів та розвитку грибкових захворювань. Оптимальний режим поливу – раз на 2-3 дні, залежно від погодних умов. Для підтримки вологості ґрунту рекомендується мульчування.

Болгарський перець
Болгарський перець

Пасинкування та обрізання

Пасинкування та обрізка сприяють прискоренню дозрівання плодів. Видалення бічних пагонів дозволяє рослині спрямувати всі сили в розвиток плодів, а чи не формування зайвої зелені. Обрізання проводять регулярно, видаляючи слабкі та хворі пагони.

Збір врожаю

Збирання врожаю також впливає на дозрівання перцю. Своєчасне збирання стиглих плодів стимулює рослину до утворення нових зав'язей. Перець слід збирати в міру дозрівання, не чекаючи, поки всі плоди досягнуть максимального розміру та забарвлення.

Нагадаємо, що перець виросте солодким та соковитим: справи, які обов'язково потрібно зробити у червні для щедрого врожаю.

Раніше ми повідомляли, коли і як підгортати картоплю, щоб збирати врожай вантажівками: народні хитрощі наших дідусів.