Вже кілька тижнів українці живуть із графіками відключень світла, що завдає багато проблем усім жителям нашої країни.

Паралельно з цим з'являється багато чуток про те, що взимку ситуація буде ще складнішою, адже інфраструктуру відновити повністю неможливо. Українців лякають тим, що світло буде доступне нам на кілька годин на день. Чи так це? Про це розповів Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. За його словами, такі прогнози поки що можна порівняти з ворожінням на кавовій гущі. Про це він сказав у коментарі "Українській правді".

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

"Ніхто не знає, які пошкодження нам чекають у найближчі місяці і те, з яким парком енергоблоків на теплових та гідроелектростанціях ми підійдемо до осінньо-зимового періоду" , - зазначив Кудрицький.

У той же час він не виключив, що в зимовий період світло можуть давати по кілька годин на день за "песимістичного сценарію". Однак є й оптимістичні сценарії, якщо вдасться уникнути нових атак РФ та відновити пошкоджені об'єкти покоління.

"Поки що це ворожіння на кавовій гущі. Як оператор, ми прораховуємо найгірші і найкращі випадки нас може очікувати і дії під час кожного з них. Але орієнтувати людей, що електрики не буде 12-15-20 годин, ми просто не можемо, тому що ніхто не знає, що насправді на нас чекає" , - підсумував глава "Укренерго".

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що відключення світла посиляться: в Енергоатомі заявили про відключення 5 із 9 блоків АЕС.

Раніше ми повідомляли, що доживемо і до блекаутів? Українцям розповіли, яка зима на нас чекає у плані відключень світла.