На початку 2024 року ціни на землю в Україні значно зросли, що супроводжувалося зростанням кількості угод із землями сільськогосподарського призначення.

Цей сплеск призвів до збільшення ринкової вартості на 202,5 ​​мільярда гривень. Такими думками поділився професор Олег Нів'євський, віце-президент Київської школи економіки (KSE) з економічної освіти на семінарі «Ринок земель: нові гравці, нові виклики, нові перспективи».

Повідомляється, що у першому кварталі 2024 року продаж сільськогосподарських ділянок зріс на 7%.

Це становило 25,7 тис. угод на загальній площі 58,8 тис. га. Так, ці цифри перевищили обсяги угод четвертого кварталу 2023 року.

Також ціни на землю зросли на 11,2%, досягнувши 42 тисячі гривень за гектар порівняно з 37,7 тисячі гривень у попередньому кварталі.

Незважаючи на війну, ринок сільськогосподарських земель в Україні процвітає, як повідомляється.

Землі України: скрін з відео
Землі України: скрін з відео

Крім того, рішення Нацбанку підвищити коефіцієнт ліквідності сільськогосподарських земель розцінюється як позитивна подія. Очікується, що цей крок відкриє додаткові можливості фінансування на суму 25 мільярдів доларів для сільськогосподарського сектору та землевласників.

Ринок землі, що розширюється, може стати найважливішим ресурсом для відновлення постраждалих від війни територій. Однак ефективне використання цих можливостей вимагатиме подальших зусиль з боку уряду, законодавців та місцевих громад.

До того ж у 2024 році спостерігалося помітне зростання угод із земельними ділянками та нерухомістю.

Кількість транзакцій зросла на 36,4% за перші три місяці, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Нагадаємо, готуйте останню заначку: українці заплатять обов'язковий податок вже за кілька тижнів

Раніше «Українці» писали, врятуйте город після грозових злив: ці овочі можна пересіяти, щоб зберегти свою працю та врожай

Як повідомляли «Українці», "Справедливості немає": конфліктів із ТЦК буде ще більше – військовий рубанув правду про "совкову" мобілізацію