Всі ми знаємо про важливість гарного добрива городу та садових культур. Але, як з'ясувалося, не всі добрива однаково корисні.

Щоб не залишитися без урожаю і не нашкодити своєму саду, уявляємо вам топ найнебезпечніших добрив, які тільки зроблять гірше.

Добриво кефіром
Добриво кефіром

1. Перегній

Перегній вважається одним із найпоширеніших і нешкідливих органічних добрив. Однак часте його використання може негативно позначитися на здоров'ї насаджень. Причина у високому вмісті азотистих сполук, які можуть перевантажувати ґрунт, що призводить до уповільнення росту рослин. Крім того, перегній нерідко містить суперечки грибків, насіння бур'янів, патогенні мікроби та бактерії, що може спричинити появу гнойових мух, капустян та інших шкідників.

2. Аміачні добрива

Добрива з високим вмістом азоту, такі як аміачні, можуть бути небезпечними при надмірному застосуванні. Надлишок азоту може викликати опіки у рослин та забруднення ґрунтових вод. Накопичення нітратів у ґрунті шкідливе не тільки для людей, але й для садових культур, роблячи рослини більш уразливими перед шкідниками та хворобами.

3. Добрива з фосфором, калієм та магнієм

Часте використання добрив, що містять високі концентрації фосфору, калію та магнію, також може завдати шкоди. Ці елементи надміру порушують мікрофлору грунту, що негативно позначається на загальному стані ґрунту та рослин.

Посадка дерева, кадр з відео
Посадка дерева, кадр з відео

Рекомендації щодо використання добрив

Щоб мінімізувати ризик негативних наслідків від застосування добрив, Радик Сафін радить дотримуватися кількох важливих рекомендацій:

  1. Проведення аналізу ґрунту . Перед внесенням добрив слід провести лабораторний аналіз ґрунту. Це допоможе визначити її склад та виявити дефіцит чи надлишок певних речовин.
  2. Дотримання дозувань . Важливо дотримуватись рекомендацій щодо дозування добрив. Перегодовування рослин може призвести до зворотного ефекту, ніж недогодовування.
  3. Вибір добрив на кшталт культур . Різні садові культури потребують різних типів добрив. Необхідно враховувати потреби конкретних рослин під час вибору підживлення.
  4. Моніторинг стану рослин . Регулярне спостереження за станом рослин допоможе своєчасно виявити ознаки надлишкового чи недостатнього харчування та скоригувати використання добрив.

Добриво, троянди, кадр з відео
Добриво, троянди, кадр з відео

Нагадаємо, ось чому наші бабусі збирали цибулю мішками: народні методи підживлення для неймовірного збирання.

Раніше ми повідомляли, що вам про це ніхто не розповість: секрети, які зроблять полуницю солодшою ​​за мед.