Днями багато українців штовхнулися з неймовірною спекою та задухою. Звичайно, люди можуть себе якось врятувати від цього, але як полегшити життя рослинам на городі.

Виявляється, є навіть кілька способів, які допоможуть вашому городу перенести спеку без втрат, адже врожай дуже важливий, особливо зараз.

Полив городу, кадр з відео
Полив городу, кадр з відео

Як допомогти рослинам пережити спеку

1. Щоденний полив

Один із найважливіших аспектів догляду за рослинами у спеку — це регулярний полив. Найкращий час для цього — ранок чи вечір, коли сонце не таке активне і випаровування води мінімальне. Поливаючи рослини в цей годинник, ви забезпечуєте глибше проникнення вологи в грунт. Оптимальна температура води для поливу становить від 18 до 25 градусів за Цельсієм. Полив холодною або надто гарячою водою може спричинити стрес у рослин.

2. Мульчування

Мульчування - це ефективний спосіб утримання вологи в ґрунті та захисту коренів рослин від перегріву. Нанесіть товстий шар мульчі (не менше семи сантиметрів) навколо рослин. Мульча значно знижує температуру на поверхні ґрунту та запобігає її швидкому висиханню. Найкращий час для поливу мульчованих грядок – ранок. Це пов'язано з тим, що ввечері земля довго остигатиме, що може негативно позначитися на рослинах.

Захід сонця, літо, Київ, фото з соцмереж
Захід сонця, літо, Київ, фото з соцмереж

3. Застосування

Під час сильної спеки особливо важливо захистити рослини від прямого сонячного проміння. Для цього можна використовувати різні матеріали для створення тіні: спеціальну сітку, марлю або старий тюль. Ці пристрої допоможуть зменшити інтенсивність сонячного світла і запобігти перегріву рослин. Встановлюйте часові тенти або екрани так, щоб вони не заважали циркуляції повітря.

4. Регулярне підживлення

У період спекотної погоди рослини відчувають додатковий стрес і потребують додаткового підживлення. Регулярне підживлення добривами допоможе їм краще переносити високі температури. Найбільш ефективні комплексні препарати для листового підживлення з високим вмістом фосфору та калію. Вони швидко засвоюються рослинами та стимулюють їх зростання та розвиток. Листові підживлення діють швидше та ефективніше, ніж кореневі, особливо в екстремальних умовах.

Город, помідори, кадр з відео
Город, помідори, кадр з відео

5. Автоматичний полив

Установка системи автоматичного поливу з таймером - відмінне рішення для тих, хто часто відсутні вдома або не мають змоги регулярно поливати сад. Така система забезпечує постійний доступ рослин до вологи, підтримуючи оптимальні умови їхнього зростання. Особливо корисний автоматичний полив під час відпустки чи тривалих відсутностей. Ви можете налаштувати таймер так, щоб полив відбувався в найбільш вдалий час доби.

Нагадаємо, що величезна користь лаврового листа на городі: захисник від кліщів, колорадського жука та попелиці.

Раніше ми повідомляли, що це просто королівські лілії: як правильно доглядати квіти і коли їх треба висаджувати.