Всі ми знаємо про те, як може допомогти звичайна сода у різних сферах нашого життя. І в кулінарії, і в збиранні, і у догляді за собою і навіть, як з'ясувалося, на городі.

А саме ваші кущі смородини будуть дуже вдячні вам, якщо її полити розчином соди. Як це робити правильно і чим це допоможе вашим кущам ягідок.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

Розглянемо кілька способів використання соди:

  • Весняна обробка. Обприскування смородини розчином соди навесні допомагає захистити кущі від шкідників та хвороб, даруючи їм здоровий старт у новий сезон.

  • Протигрибковий захист. Кальцинована сода чудово справляється з грибковими захворюваннями смородини, як запобігаючи їх, так і лікуючи їх прояви, що вже виникли.
  • Протидія попелиці та борошняній росі. Розчин соди є ефективним засобом проти попелиці та борошнистої роси, які можуть завдати шкоди вашим рослинам. Регулярні обприскування цим розчином допоможуть зберегти смородину здоровою та сильною.

Фахівці рекомендують проводити обробку кущів розчином соди кожні два тижні для досягнення найкращих результатів.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

Як підгодувати смородину харчовою содою: рецепт розчину

Підживлення смородини харчовою содою сприяє поліпшенню її зростання та зміцненню імунітету. Для приготування розчину розведіть одну столову ложку соди в п'яти літрах води і полийте їм кущі під корінь. Це дозволить рослині отримати додаткові поживні речовини, сприяючи формуванню якісного врожаю.

Чим підгодувати смородину навесні: інші засоби

Важливо також враховувати інші корисні речовини для підгодівлі смородини навесні:

  • Органічні добрива . Компост та перегній є важливими джерелами поживних речовин для ґрунту, збагачуючи його та створюючи сприятливе середовище для зростання смородини.
  • Азотні добрива . Підживлюйте смородину аміачною селітрою або сечовиною для стимулювання росту, що сприяє формуванню якіснішого врожаю.
  • Калійні добрива . Вони зміцнюють кущі та сприяють формуванню соковитих та солодких ягід.

Смородина
Смородина

Нагадаємо, що солодкі помідори зростатимуть навіть восени: секрет урожаю мрії вистачить і на томатний сік, і на консервації.

Раніше ми повідомляли, що підгодуйте огірки хлібом і врожай вас вразить: всі благатимуть розкрити секрет.