Є інформація, що взимку очікується значне збільшення споживання електроенергії. Українцям слід бути готовими до відключень від світла, які можуть тривати до десяти годин. Поточна ситуація в енергетичному секторі є вкрай складною через цілеспрямовані удари по енергетичній системі з боку Росії, як повідомляє «ТСН».

Таку думку розділив член комітету з енергетики та житлово-комунального господарства Сергій Нагорняк. На його думку, повністю відновити всі електростанції, зруйновані чи пошкоджені внаслідок ударів агресором, буде неможливо. Внаслідок цього очікується зростання споживання електроенергії взимку, що призведе до її дефіциту.

Нагорняк наголосив, що в ранкові та вечірні піки, швидше за все, будуть віялові відключення електроенергії, щоб збалансувати енергосистему. Він також зазначив, що підвищення тарифів на світ не вирішить питання безперебійного електропостачання.

Блекаут
Блекаут

«Підняття тарифу на електроенергію не дозволить все одно 2024-го бути 24 години на добу зі світлом. Тому що ситуація насправді надскладна. Ми її бачимо на початку літа. Вона буде взимку, на жаль, ще складніша», - сказав він.

Він також пояснив, що за температури 10 градусів українці можуть мати електрику всього 12-14 годин на добу, а відключення триватимуть до 10 годин. Це, на думку Нагорняка, є середнім сценарієм майбутньої зими.

Так, це говорить про те, що ситуація може бути ще гіршою.

Нагадаємо, графіки стануть жорсткішими: в Укренерго попередили про складну ситуацію з відключеннями світла

Раніше «Українці» писали, не лише відключення від світла: українців попередили про серйозну загрозу

Як повідомляли «Українці», як ми старіємо раніше часу: 3 головні причини, які загрожують організму