Сезон ягід почався не тільки у продавців у супермаркетах та на ринках, а й у городників.

Водночас усі власники "солодких кущиків" полуниці стали стикатися з однією проблемою - ягоди, що лежать на землі. Не поспішайте відправляти їх у смітник, адже полуницю можна врятувати. Урожай можна захистити та зберегти свіжість ягід.

Полуниця
Полуниця

1. Підстилка із соломи чи плівки

Для продовження терміну зберігання полуниці та запобігання її контакту з ґрунтом можна використовувати підстилку із соломи. Сухі стебла соломи укладаються під ягідними кущами, забезпечуючи ізоляцію від прямого контакту із ґрунтом. Цей метод також допомагає зберегти вологу в ґрунті та запобігти росту бур'янів. Якщо солома недоступна, можна скористатися плівкою, спанбондом чи звичайним картоном, виклавши їх під рослинами.

2. Підтримуючі конструкції

Щоб підняти кущі полуниці над ґрунтом та уникнути контакту ягід з вологим ґрунтом, можна використовувати різні підтримуючі конструкції. Сітки, стійки або підпірки, які купуються в садівницьких магазинах, чудово справляються з цим завданням. Якщо немає можливості придбати спеціальні засоби, можна використовувати звичайні пластикові виделки, які підкладаються під гілки з ягодами.

3. Яєчні лотки

Розташування яєчних лотків під квітконосами полуниці також допоможе захистити врожай від гниття. Цей простий і доступний засіб допомагає підтримувати ягоди в сухому стані та запобігає їх контакту з вологим грунтом.

4. Використання великих пластикових пляшок

Ще один ефективний спосіб захисту ягід від гниття – використання звичайних пластикових пляшок місткістю близько п'яти літрів. Нижню частину пляшки слід обрізати, а верхню використовувати для підпірки ягідних гілок. Цей простий і доступний метод допомагає запобігти контакту ягід з ґрунтом та зменшити ризик гниття.

Полуниця, зображення з вільних джерел
Полуниця, зображення з вільних джерел

5. Регулярний догляд та огляд

Нарешті, для запобігання гниття ягід полуниці необхідно регулярно оглядати та доглядати рослини. Видалення ягід, що підгнили або пошкоджені, а також підтримання чистоти і сухості навколо кущів допоможе зберегти врожай у відмінному стані.

Нагадаємо, що не надумайте додавати яєчну шкаралупу: яким овочам у вашому городі вона тільки нашкодить, правила.

Раніше ми повідомляли, що швидко розмножуються і знищать вас урожай: як позбутися попелиці та ірисової мухи на городі.