Всі городники крім овочів та фруктів часто мають ягоди на своїй ділянці. але не кожен знає, що догляд за ними відрізняється.

Ви з легкістю зможете отримати набагато рясніший урожай ягід, якщо застосуєте ці 5 принципів у догляді за рослинами. Насправді все не так уже й складно.

Город
Город

1. Добре полити

Одним із ключових моментів турботи про ягідні кущі є регулярний полив. Чагарники потребують вологи, особливо в періоди теплої погоди та передбачуваного рясного врожаю. Не соромтеся поливати їх достатньо. Весняні поливи повинні бути рясні. Як правило, малині та смородині потрібно 2-3 відра води на погонний метр, а обліпиха – 3 відра. При спекотній погоді слід проводити полив двічі на тиждень, переважно увечері.

2. Мульчування - важлива умова

Мульчування навколо чагарників - це не просто естетично приємний момент, а й важлива умова для збереження вологи в ґрунті та захисту рослин від бур'янів та деяких шкідників. Для полуниці та суниці підійде суха трава, чистий торф або тирса. Мульчу можна також накрити спеціальною плівкою, роблячи прорізи для чагарників.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

3. Прибрати зайве

Необхідно регулярно перевіряти чагарники на наявність старих сухих гілок, пошкоджених частин та інших зайвих елементів. Загущені малинники або ожини можуть призвести до поганого плодоношення через нестачу сонячного світла. У таких випадках старі гілки слід видалити, а чагарники розріжте.

4. Боротьба зі шкідниками

Профілактика хвороб та захист від шкідників є важливою частиною догляду за ягідними кущами. Обробка рослин має проводитися заздалегідь, перш ніж проблеми стануть очевидними. Наприклад, проти ниркового кліща ефективна обробка сірчаним розчином після цвітіння. Проти багатьох інших шкідників допомагають як народні, і хімічні засоби.

Полуниця
Полуниця

5. Підживлення органікою

Ягідні чагарники потребують регулярного підживлення органічними добривами. Органічні добрива, такі як гною або рідкий оксидат торфу, допоможуть рослинам отримати необхідні поживні речовини для гарного росту та врожаю.

Нагадаємо, що картопля виросте дрібною та водянистою: головні помилки, які загрожують урожай.

Раніше ми повідомляли, що з кожного куща зберете відра смородини: обов'язково підгодуйте цим ягоди наприкінці травня.