З приходом тепла не тільки прокидається природа і починає все цвісти, а й прокидатися шкідники, які у великій кількості просочуються на городи українців.

Як правильно обробити ділянку, щоб назавжди позбутися шкідників? Представляємо план обробки вашого саду.

Город, зелень, зображення з вільних джерел
Город, зелень, зображення з вільних джерел

Календар обробки саду від шкідників та хвороб

1. Обробка до початку розпускання бруньок

Перший етап обробки проводиться наприкінці березня — на початку квітня, коли температура піднімається до +4 градусів. На цьому етапі застосовуються засоби із вмістом міді, такі як хлорокис міді або бордоська рідина, для запобігання захворюванням, таким як гниль, парша та бактеріоз.

2. У період розпускання бруньок

На цьому етапі слід обробити плодові чагарники засобом універсальним для захисту від комах і кліщів, таким як Фуфанон. Для дерев підійде обробка бордоською рідиною. Рекомендується використовувати комбінацію фунгіцидів та інсектицидів для комплексного захисту.

3. Під час бутонізації

При появі бутонів на деревах і кущах слід повторно обробити їх фуфаноном для захисту від кліщів та інших шкідників. Важливо уникати попадання розчину на квітки, що розкрилися, щоб не завдати шкоди бджолам.

4. Коли опали квіти

Після того, як дерева відцвітуть, можна повторно обробити їх фуфаноном для захисту від шкідників, а потім бордоською рідиною або ХОМ для запобігання хворобам.

5. У період дозрівання плодів

Обробка проводиться після того, як плоди формуються. У цей момент використання спеціалізованих засобів від шкідників та захворювань може бути виправданим, але важливо дотримуватись інструкцій виробника та уникати вживання плодів відразу після обробки.

6. Після збирання плодів

Осіння обробка саду здійснюється після збирання врожаю. На цей раз використовується мідний купорос для захисту від хвороб. Також необхідно видалити плоди, що впали, і сухі гілки, щоб запобігти розвитку патогенів.

Абрикосове дерево, фото з вільних джерел
Абрикосове дерево, фото з вільних джерел

Правила та поради для ефективної обробки саду

Хоча препарати надають потужний інструмент для захисту вашого саду, але важливо використовувати їх правильно, щоб досягти найкращих результатів.

1. Проводьте обробку щорічно

Розумійте, що обробка саду – це не одноразовий захід. Незважаючи на те, що можна знищити поточних шкідників, нові можуть з'явитися в наступному сезоні. Тому регулярність обробки саду є ключовими для його здоров'я.

2. Обробляйте ретельно

Під час обробки починайте зверху і повільно опускайтеся до нижньої частини рослин. Зверніть особливу увагу на зворотний бік листя, тому що саме там можуть ховатися яйця шкідників. Переконайтеся, що препарат повністю просочив стовбури, гілки та ґрунт у приствольній зоні.

Фруктове дерево
Фруктове дерево

Нагадаємо, що навіть улітку є чим зайнятися: що обов'язково треба робити у червні на городі всім українцям.

Раніше ми повідомляли, що ваші улюблені троянди зав'януть на очах: ​​у жодному разі не садіть свої красуні в цих місцях.