Після підвищення тарифів на електроенергію обмеження енергопостачання для українців, ймовірно, посиляться, вважає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, про що повідомляє "РБК-Україна".

Підвищення тарифів покликане фінансувати ремонт державних електростанцій, забезпечуючи стабільне електропостачання як зараз, так і наступного зимового сезону.

В даний час через нестачу електроенергії діють графіки відключення електроенергії, переважно в години пік, а не цілодобово. Повідомляється, що підвищення тарифів спрямоване на скорочення ринкового боргу та покращення фінансового стану енергетичних компаній, тим самим прискорюючи процес відновлення енергетичних потужностей, хоч і не миттєво.

Одним із суттєвих ризиків, що супроводжують нових цін на світло, є можливість ще жорсткіших обмежень на постачання електроенергії. Це особливо актуально в літні місяці, коли ремонтні роботи коштують дорожче через спекотну погоду та підвищений рівень споживання. Омельченко попереджає, що дефіцит системи може досягти піку у липні, що призведе до значного збільшення періодів відключення електроенергії.

Електроенергія: скрін з відео
Електроенергія: скрін з відео

Очікується, що Київ зазнає основного удару цих відключень більше, ніж інші регіони. Поточна методологія визначення лімітів енергоспоживання не враховує критично важливу інфраструктуру, яка є у столиці, яка часто обслуговує всю країну.

В результаті минулого тижня в Києві спостерігалися обмеження на постачання електроенергії вище за середнє.

Так, дискусія довкола зростання тарифів на електроенергію набрала обертів на тлі посилення російських атак на енергетичну інфраструктуру України. За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, рішення про підвищення буде ухвалено до кінця травня.

Таким чином, хоча це спрямоване на полегшення необхідних ремонтних робіт та фінансової стабільності в енергетичному секторі, це також може призвести до посилення обмежень на постачання електроенергії, особливо у літні місяці, від чого постраждає столиця.

Нагадаємо, не довго музика грала: Україну накриють аномальні "брудні" дощі та моторошна негода

Раніше «Українці» писали, 80 гривень за літр: паливо в Україні перетвориться на розкіш

Як повідомляли «Українці», це справжній біль: за зростанням тарифів на світ подорожчає і вода з 1 червня – названо ціни