Наталія Самойленко, дієтолог та ендокринолог ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування», проливає світло на те, чому встояти перед спокусою з'їсти солодке може бути так складно.

1. Сила звички.

Згодом у нас розвиваються звички, наприклад, тягнутися за солодощами після довгого дня. Така поведінка стає вкоріненою і автоматичною, і її стає важко зламати.

2. Емоції та стрес.

Споживання цукру тимчасово підвищує рівень серотоніну та дофаміну, які пов'язані з почуттям щастя та задоволення. Цей швидкий імпульс створює петлю позитивного підкріплення, в якій солодощі використовуються як механізм подолання стресу.

3. Недоїдання.

Серйозне обмеження калорій може призвести до того, що організм почне шукати швидкі джерела енергії, а солодощі забезпечують негайний заряд енергії через високий вміст цукру.

4. Незбалансована дієта та дефіцит білка та клітковини.

Білок: необхідний насичення і регулювання рівня цукру на крові. Його недолік може призвести до посилення почуття голоду та потягу до солодкого.

Клітковина: що міститься в овочах та цільнозернових продуктах, вона уповільнює засвоєння цукру та допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Дієта з низьким вмістом клітковини може призвести до стрибків рівня цукру в крові та подальшій тязі.

Дефіцит мікроелементів. Нестача магнію, хрому та вітамінів групи B може сприяти потягу до солодкого.

5. Цукрові гойдалки.

Також після вживання простих вуглеводів рівень цукру в крові швидко підвищується, викликаючи сплеск вироблення інсуліну. Це може спричинити швидке падіння рівня цукру в крові, що призведе до посилення почуття голоду та потягу до більшої кількості вуглеводів, особливо до солодкої.

солодощі
солодощі

6. Гормональні коливання.

Кортизол, що виділяється під час стресу, підвищує апетит та стимулює вироблення греліну, гормону голоду.

Менструальний цикл. Зміни рівня естрогену та прогестерону можуть вплинути на метаболізм глюкози та чутливість до інсуліну, що призводить до посилення потягу до солодкого перед менструацією.

7. Нестача сну.

Депривація сну: діє як фактор стресу, спонукаючи мозок шукати швидкі вирішення проблем із низьким рівнем енергії, наприклад, вживати солодощі, щоб тимчасово відчути себе краще.

Поради щодо боротьби з тягою до солодкого:

Замініть звичку їсти солодощі здоровішими альтернативами, такими як фрукти або горіхи.

Займайтеся діяльністю зі зниження стресу, наприклад, фізичними вправами, медитацією чи хобі.

Забезпечте дієту, багату білком, клітковиною та необхідними мікроелементами для підтримки стабільного рівня цукру в крові.

Намагайтеся спати 7–9 годин на добу, щоб зменшити ймовірність виникнення тяги до їжі через втому.

Обов'язково звертайте увагу на сигнали голоду та їжте збалансовану їжу, щоб запобігти надмірному голоду та потягу до солодкого.

Нагадаємо, і це лише початок: ключовий в Україні продукт різко злетів у ціні – вже втричі дорожче

Раніше «Українці» писали, так роблять у Франції: як зберігати хліб, щоб він залишався свіжим тижнем

Як повідомляли «Українці», 48-річна Наталія Могилевська в екстремальному міні приголомшила відвертим показом