Весна наближається до кінця і всі ми відчули гаряче дихання літа у вигляді високих температур.

Але прихід літа ще не означає, що городникам можна розслабитись. Тому давайте дізнаємося, що потрібно встигнути зробити на городі в червні 2024 року.

Город
Город

Обов'язкові справи на дачі у червні

1. Подготовка и прополка грядок

Підготовка грядок – це важливий етап перед посадкою рослин. Він включає видалення бур'янів, розпушування грунту і приготування грунту до посіву або посадки розсади. Розпушування ґрунту допомагає покращити його структуру, забезпечуючи кращу повітро- та водопроникність. Це дозволяє корінням рослин легше проникати в глибокі шари ґрунту і отримувати необхідні поживні речовини.

2. Полювання на шкідників

Регулярна перевірка рослин на наявність шкідників дозволяє своєчасно виявити їх та вжити заходів щодо знищення. Використання натуральних засобів, таких як відвари трав чи зеленого мила, допомагає боротися зі шкідниками без шкоди навколишнього середовища. У разі серйозного зараження інсектициди та фунгіциди можуть бути необхідні для ефективного контролю.

3. Захист урожаю від птахів

Захист урожаю від птахів включає використання сіток, відлякувачів або інших засобів, які можуть запобігти доступу птахів до плодів і ягод. Це особливо важливо в період дозрівання врожаю, коли птахи можуть завдати значної шкоди.

4. Полив рослин

У червні, коли температури підвищуються, рослини потребують додаткового поливу. Важливо забезпечити рослини достатньою кількістю вологи, особливо у періоди посухи. При поливі слід уникати попадання води на листя, щоб запобігти розвитку грибкових захворювань.

Полив городу, кадр з відео
Полив городу, кадр з відео

5. Підживлення рослин

Підгодовування рослин добривами допомагає забезпечити їм необхідні поживні речовини для активного зростання та розвитку. Однак важливо не перестаратися з добривами, щоб уникнути їх надлишку, який може зашкодити рослинам.

6. Розпушування ґрунту

Розпушування ґрунту після кожного поливу чи дощу допомагає покращити доступ повітря до коріння рослин. Це сприяє кращому обміну газів та покращує аерацію ґрунту, що сприятливо позначається на здоров'ї рослин.

7. Мульчування грядок

Мульчування грядок допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігає росту бур'янів та захищає коріння рослин від перегріву. Органічні матеріали, такі як сіно, солома або скошена трава, можуть бути використані як мульча.

8. Прив'язка високорослих рослин

Високорослі рослини, такі як помідори, горох або квасоля, потребують підтримки для запобігання згинання стебел під вагою плодів або суцвіть. Прив'язка до опор допомагає зберегти правильну форму рослин, забезпечує їм доступ до світла та повітря, а також спрощує догляд та збирання врожаю.

9. Прищипування бічних пагонів

Прищипування бічних пагонів є однією з методик формування рослин та напрямки їх зростання. Ця процедура дозволяє рослинам направити свою енергію на формування плодів, а не на зростання зайвих пагонів. Особливо важливо прищипувати бічні пагони у таких культур, як томати, огірки чи баклажани.

10. Санітарна обрізка рослин

Санітарна обрізка рослин – це важливий аспект догляду за плодовими деревами та чагарниками. Видалення сухих, хворих або пошкоджених гілок допомагає запобігти поширенню хвороб та інфекцій, покращує циркуляцію повітря та стимулює зростання здорових пагонів та плодоношення.

Обрізка дерев, кадр з відео
Обрізка дерев, кадр з відео

11. Пересадка та посадка рослин

Червень - ідеальний час для пересадки розсади теплолюбних культур, таких як томати, перці або баклажани, у відкритий ґрунт. Також це підходящий момент для посадки насіння або саджанців гарбузів, кабачків та інших овочевих культур. Важливо попередньо удобрити ґрунт та забезпечити рослини захистом від холоду та пересадного стресу.

12. Планування нових посадок

Червень - чудовий час для планування нових посадок дерев, чагарників та багаторічних квітів. Підготуйте місця для посадки, видаливши бур'яни та перекопавши ґрунт, додайте добрива та підготуйте необхідні матеріали та інструменти для посадки.

3. Догляд за газоном

У червні слід активно доглядати газон, підтримуючи його зелений і здоровий вигляд. Регулярна стрижка трави на висоту 5-7 см сприяє формуванню щільного та рівномірного покриття, а також запобігає зростанню бур'янів. Після стрижки зрізану траву можна залишити на газоні як органічна мульча, що допоможе утримувати вологу в грунті і запобігти її випаруванню.

Город
Город

14. Догляд за квітами

Регулярне видалення зів'ялого кольору (прицвітного листя) і обривання квіткових суцвіть, що відцвітають, стимулює зростання нових квіток і продовжує цвітіння. Провітрювання теплиць та оранжерей також важливе для запобігання перегріву та забезпечення оптимальних умов для росту та розвитку рослин. У спеку рекомендується відчиняти двері теплиці і притіняти її білим нетканим матеріалом.

15. Обслуговування садового інвентарю та техніки

Регулярне обслуговування садового інвентарю та техніки включає очищення інструментів від землі та рослинних залишків, заточування та змащування ріжучих частин, а також проведення технічного обслуговування садової техніки згідно з інструкцією виробника. Це допоможе зберегти інструменти та обладнання у хорошому стані, продовжити їх термін служби та забезпечити ефективну роботу протягом усього сезону.

Нагадаємо, що найшвидше все на город: як і коли потрібно сіяти полуницю в 2024 році, щоб не знати, куди подіти врожай.

Раніше ми повідомляли, як позбутися колорадського жука на городі без хімії: урожай буде здоровим та цілим.