Начебто погода в Україні вже стабілізувалася і українці повертаються на городи. Одна з культур, яку люблять вирощувати городники – полуниця.

Але для якісного та багатого врожаю потрібно знати секрети посіву цією ягодою. Звичайно, вам не потрібно катувати досвідченіших городників для цієї інформації, адже ми зібрали все тут.

Полуниця
Полуниця

Коли посадити полуницю у 2024 році

Полуниця – це теплолюбна рослина, яка погано переносить заморозки. Тому ідеальний час для посіву - це період, коли температура повітря не опускається нижче 10 ° C, а грунт добре прогрітий. У зв'язку з нестабільною погодою у травні 2024 року, рекомендується відкласти посів полуниць до другої половини травня або початку червня. Це дозволить уникнути ризику заморозків та забезпечить найкращі умови для проростання та росту рослин.

Враховуємо місячний календар

Важливим аспектом при сівбі полуниці є фази місяця. Місячний календар може стати надійним помічником у виборі оптимальних днів для посадки. У 2024 році рекомендується саджати полуницю за наступним графіком:

  • У травні: 18-21, 25-27, 31 числа;
  • У червні: 1, 4, 9, 11-14, 18-20, 27-30 числа.

Строго не рекомендується саджати полуницю 23 травня, 6 червня і 22 червня, оскільки на ці дати припадають повні та молодики, які вважаються нещасливими для посівів.

Полуниця, зображення з вільних джерел
Полуниця, зображення з вільних джерел

Правила посадки полуниці

Процес сівби полуниці вимагає ретельної підготовки. Важливо вибрати відповідну ділянку, очистити її від бур'янів та внести необхідні добрива для забезпечення рослини поживними речовинами. Полуницю найчастіше вирощують через розсаду. Перед посівом необхідно обробити саджанці, зануривши їх у розчин від шкідників та хвороб. Коріння розсади слід укоротити до 20 см.

Після підготовки саджанців слід вирити ямки глибиною 10 див з відривом 25-30 див друг від друга. У кожну ямку додайте трохи перегною та залийте водою. Посадіть саджанці так, щоб точка переходу всіх коренів у стебло знаходилася на рівні ґрунту.

Після посадки розсаду рясно полийте та замульчуйте грядки хвойними голками, сіном чи соломою. Регулярний полив (3-4 рази на тиждень) та видалення бур'янів необхідні для успішного вирощування. У разі несприятливих погодних умов, таких як заморозки, рекомендується накривати плівкою посіви.

Нагадаємо, як позбутися колорадського жука на городі без хімії: урожай буде здоровим і цілим.

Раніше ми повідомляли, що огірки плодоноситимуть у рази швидше прямо на очах: ​​сусіди почнуть благати розкрити секрет.