Картопля служить універсальним продуктом у різних кулінарних стравах, включаючи супи, випічку та гарніри. Щоб забезпечити оптимальне зберігання зібраного врожаю, дуже важливо правильно визначити час викопування.

Зазвичай ключовим показником служить стан листя: коли воно в'яне, жовтіє, засихає, настав час приступати до викопування. Однак можуть виникнути розбіжності, коли деякі рослини зберігають зелене листя, а інші засихають. Це часто відбувається через помилки при посадці, наприклад, через змішування сортів з різними термінами дозрівання.

Перш ніж приступити до копання, проведіть невеликий тест, викопавши кілька рослин із різних ділянок саду. Однозначною ознакою стиглості картоплі є легке відокремлення від стебел, при цьому шкірка залишається неушкодженою.

Час також відіграє життєво важливу роль: в ідеалі картоплю слід викопувати приблизно через 80-100 днів після посадки.

Навіть на невеликих ділянках складання стає дедалі механізованішою. Багато хто віддає перевагу мотоблокам замість ручних лопат, що прискорює процеси посадки та збору врожаю. Однак важливо дотримуватися послідовності: якщо садять вручну, збирайте врожай вручну. Використання механізованих інструментів на рядах, засаджених вручну, може випадково зашкодити врожаю.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Після збирання врожаю картоплі перед зберіганням їй слід дати висохнути на повітрі в приміщенні, що добре провітрюється. Цього можна досягти, розклавши їх на сітках, стелажах або брезенті, забезпечивши захист від прямих сонячних променів та дощу. В ідеалі дайте висохнути протягом 2 днів, а в спеку скоротите до 1 дня. Потім перекладіть картоплю в контейнери для зберігання, наприклад, у пакети або коробки, намагаючись не піддавати його надмірному штовханню, щоб не пошкодити його.

Умови зберігання у підвалі мають підтримувати температуру 2–3 градуси Цельсія та рівень вологості 85–90%.

Важливо знати, що точність термінів збирання картоплі має першорядне значення, оскільки навіть незначне відхилення може призвести до значної втрати врожаю.

Занадто ранній збір урожаю робить картоплю придатною лише для короткострокового споживання, оскільки у неї тонка шкірка, схильна до пошкодження. І навпаки, відстрочення збору врожаю в очікуванні більших плодів призводить до погіршення якості картоплі: вона гниє або стає сприйнятливою до шкідників, що вимагає інтуїтивного пошуку серед листя, що гниє.

Нагадаємо, час настав: підгодуйте цим малину і кущі будуть ломитися від соковитих та великих ягід

Раніше «Українці» писали, обов'язково зробіть це зі смородиною у травні: секрети агрономів для небувалого врожаю

Як повідомляли «Українці», головні помилки при посадці картоплі: ви занапастите весь город