Досвідчені садівники знають, що здорові кущі смородини, що добре харчуються, - запорука рясного врожаю смачних і поживних ягід. Щоб забезпечити щедрий збір улітку, дуже важливо приділяти цим кущам деяку увагу наприкінці травня – на початку червня.

Перед початком сезону плодоношення важливо провести обрізування кущів смородини. Після обрізки кожному кущі має залишитися близько 12-15 гілок різного віку.

Це допомагає рослині ефективно перерозподіляти поживні речовини між пагонами, що призводить до кращого врожаю. Видаліть усі гілки віком 4 роки та старше, оскільки вони, як правило, поглинають поживні речовини, не приносячи при цьому значної кількості ягід. Додатково видаліть слабкі пагони, що ростуть у центрі, які можуть загороджувати світло, та будь-які гілки, що лежать на землі.

Після обрізки огляньте кущі на наявність шкідників. Шукайте великі, набряклі бутони, що вказує на зараження кліщем. Якщо ви їх виявите, негайно видаліть уражені бутони. Якщо покритий весь пагін, найкраще його повністю зрізати.

Інші поширені шкідники, на яких слід звернути увагу, включають:

Попелиці.

Попелиця, зображення з вільних джерел
Попелиця, зображення з вільних джерел

Павутинний кліщ.

Гусениці.

Кінець травня – початок червня – відповідальний період для смородини та інших ягідних культур, оскільки саме у цей час формуються та наливаються зав'язі. На цьому етапі уникайте використання азотних добрив. Замість цього вибирайте добрива з високим вмістом калію, щоб ягоди стали солодшими. Використовуйте або комплексні мінеральні добрива, або органічні натуральні варіанти, такі як перегній або компост.

Щоб ягоди смородини виросли великими, рослинам необхідний регулярний та рясний полив. Грунт навколо куща має бути просочений на глибину 10-15 сантиметрів. Зазвичай це означає, що добре сформованого куща, що плодоносить, знадобиться близько 50 літрів води.

Без достатньої кількості води ягоди залишаться дрібними, незважаючи на гарне добриво. Однак будьте обережні, не допускайте застою води, оскільки це може призвести до загнивання.

Нагадаємо, головні помилки при посадці картоплі: ви занапастите весь город

Раніше «Українці» писали, як використовувати яєчну шкаралупу на городі для врожаю мрії: безцінне добриво та захист

Як повідомляли «Українці», обов'язково підгодуйте часник цими добривами поки не пізно: урожай буде в рази більшим і здоровішим