В Україну повернулися відключення світла. Хоч і не регулярні, але за графіком. І якщо вчора, 20 травня 2024 року, це сталося лише ввечері, то на 21 травня з'явилася сумніша інформація.

21 травня, починаючи з 00:00 та протягом усієї доби, в Україні будуть застосовані графіки погодинних відключень електроенергії для промислових та побутових споживачів. Про це повідомляє УкрЕнерго.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

"Відключення можуть бути застосовані при перевищенні певних обсягів лімітів споживання, які Диспетчерський центр "Укренерго" вже довів до кожного обленерго" , - йдеться у повідомленні.

Укренерго зазначає, що інформацію про конкретний час відключень у кожному регіоні можна дізнатися в особистому кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго та їхніх сторінках у соціальних мережах.

"Головна причина застосування заходів обмеження - наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п'ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак" , – пояснює Укренерго.

Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua
Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua

Компанія закликає споживачів бути готовими до можливих обмежень електропостачання та стежити за офіційними повідомленнями місцевих енергопостачальних компаній.

Нагадаємо, що починається! В Україну мчить перша хвиля літньої спеки.

Раніше ми повідомляли, що так роблять у Європі: навіщо класти аркуш паперу в раковину, коли надовго їдеш - відкриття століття.