Вже котрий день через дефіцит потужності українцям відключають світло. Про те, чи це робитимуть повідомляють за день і говорять у які проміжки часу це відбуватиметься.

І в ці проміжки часу все відбувається за графіками, які є на загальнодоступних сайтах, наприклад, ДТЕК. Однак, як і взимку 2022/23 року, українці помічають деякі несправедливості та розбіжність з графіками. Зараз вони отримали пояснення, чому так відбувається.

Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua
Вимкнення світла, фото: ukrainci.com.ua

Глава енергокомпанії YASNO Сергій Коваленко роз'яснив, як відбувається вимикання електроенергії згідно з опублікованими компанією графіками. Про це стало відомо завдяки публікації на Фейсбук-сторінці глави YASNO.

"У графіках є три зони: темно-сіра, електроенергії точно немає, коли діють графіки. Світло-сіра, коли постачання є лише тоді, коли обсягів вистачає. Біла – коли світло гарантовано є. Щоб утриматись у вчорашніх лімітах, колегам потрібно було відключати і у світло-сірих зонах графіка також", - зазначив він.

Коваленко додав, що деяким українцям такі графіки можуть здатися несправедливими, але треба ставитися з розумінням та почекати, коли енергетики знайдуть "збалансований вихід із ситуації".

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

"А ще сьогодні у нас "антирекорд" - ми використовуємо максимальну можливість імпорту, 1,7 МВт-год. ​​Це означає, що наших з вами зусиль щодо економії мало" , - зазначив голова YASNO.

Коваленко також підказав, що переглянути графіки відключень можна на кількох ресурсах:

Глава енергокомпанії зазначив, що у графіках вказується тип відключення. Якщо вказано, що відключень немає, але світла також немає, то йдеться про локальну аварію.

Нагадаємо, що графіки відключень світла лише на тиждень? В Укренерго розповіли, чи змінить ситуацію потепління.

Раніше ми повідомляли, що українцям сказали, до якого місяця продовжуватиметься відключення світла: все дуже погано і варто готуватися.