Картопля - той щорічний обряд багатьох городників, який не всім подобається, але робити треба. Особливо з цією ситуацією за цінами, коли справді краще мати своє "господарство".

Для того, щоб урожай був більшим, є багато секретів-рецептів, про які багато хто знає. Але чим же підживити картоплю після висадки? Не поспішайте шукати відповідь в інтернеті, ще десь, адже ми вам принесли її на блюдечку.

Посадка картоплі, кадр з відео
Посадка картоплі, кадр з відео

Коли удобрювати картоплю

Слід пам'ятати про важливість внесення добрив до цвітіння. Не слід забувати, що для підвищення врожайності, збільшення розміру бульб і поліпшення імунітету рослин, картоплі потрібні азот, калій, фосфор, цинк і бор.

Згідно з рекомендаціями експертів, добрива слід вносити у три-чотири етапи протягом року. Перше підживлення рекомендується відразу після появи сходів, а потім – перед цвітінням. Існує два основних способи внесення добрив: перший – рівномірно посипати грядки, поєднуючи процес із підгортанням; другий – листовий спосіб, у якому кущі обприскуються рідиною з добривом.

Урожай молодої картоплі
Урожай молодої картоплі

Дріжджове підживлення та зола

Серед різноманітних варіантів добрив, які можна застосувати, на особливу увагу заслуговують дріжджове підживлення та зола, які показують відмінні результати у догляді за картоплею.

Дріжджове підживлення, що використовує звичайні харчові дріжджі, є ефективним способом збагачення ґрунту. Рекомендується внести дріжджовий розчин двічі: перед цвітінням і на пізніх стадіях зростання приблизно за місяць до збору врожаю. Для приготування розчину необхідно змішати 10 г сухих дріжджів, 50 г цукру та 10 л води, залишити на день, а потім розвести розчин чистою водою у співвідношенні 1:5 та полити грядки.

Ще одним корисним добривом є зола, яка є універсальним засобом для овочів, включаючи картоплю. Для приготування розчину достатньо розчинити 1 склянку золи в 10 л теплої води, залишити настоятися на день і потім полити картоплю приблизно по 1 кухлі на кожен кущ.

Зола, підживлення, кадр з відео
Зола, підживлення, кадр з відео

Як підживлювати картоплю перегноєм

Гній, що перепрів, і компост можуть бути підготовлені самостійно з рослинних залишків або придбані готовими в агромагазинах. Для посилення корисних властивостей гною рекомендується додати трохи торфу. Крім того, для картоплі дуже корисний курячий послід.

Після появи сходів картоплі рекомендується підгодувати молоде бадилля розчином коров'яку, де на 10 л води припадає 1 л свіжого гною. Такий розчин слід полити міжряддя картоплі, забезпечуючи рослини необхідними поживними речовинами.

Мінеральні добрива

Наступним важливим аспектом догляду за картоплею є мінеральні добрива, які можуть забезпечити рослини всіма необхідними мікроелементами. Відмінною рисою таких добрив є їхня легкість застосування та точне дозування. Перед використанням рекомендується уважно вивчити інструкцію до препарату та використовувати захисні рукавички.

Досвідчені дачники рекомендують застосовувати різноманітні мінеральні добрива на різних етапах розвитку картоплі. Наприклад, після висадки та появи сходів можна використовувати сечовину, аміачну селітру, сульфат калію, борну кислоту; під час бутонізації – суперфосфат, фосфоритне борошно, кісткове борошно, гумінову кислоту; під час та після цвітіння – карбонат калію, сульфат калію, сірчанокислий калій. Ці добрива допоможуть забезпечити картоплю оптимальними умовами для зростання та розвитку, що зрештою призведе до багатого та якісного врожаю на вашому городі.

Картопля, город, кадр з відео
Картопля, город, кадр з відео

Нагадаємо, як виростити великий часник для рекордного врожаю: вам мішків із відрами не вистачить.

Раніше ми повідомляли, що любите поливати город увечері – готуйтеся до хвороб та зменшення врожаю: ці 2 правила важливо пам'ятати всім.