Два попередні дні українці зіткнулися із відключеннями світла. Це торкнулося навіть мешканців Києва.

Відбулася така ситуація через попередні обстріли та настання похолодання. Нині ж українців попередили про графіки відключення світла та розповіли, до якого часу це триватиме. На жаль, добрих новин тут немає.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Відключення світла в українців, які розпочалися 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. А взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть у теплу погоду. Про це заявив радник прем'єр-міністра, член наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко на прес-конференції у Медіацентрі України.

"Якщо говорити про обмеження, які розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне поліпшення через різний набір факторів" , - сказав Бойко.

За його словами, у серпні-вересні атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Також знизиться навантаження на енергосистему за рахунок теплої, але вже не спекотної погоди.

"Якщо говорити про травень, то ці обмеження могли початися трохи пізніше, якби не така холодна погода" , - вважає радник прем'єр-міністра.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Він попередив українців, що зима буде "невідворотно важкою" і що немає шансів на повне відновлення знищеної за два місяці генерації. Тож узимку навіть у теплу погоду не вдасться уникнути дефіциту в енергосистемі.

Значний дефіцит електроенергії на ранок 16 травня зберігається. В усіх регіонах України діють графіки погодинних відключень. Українців наполегливо просять економно споживати електроенергію протягом доби.

Нагадаємо, що не тільки відключення від світла: на українців чекає потужний удар – торкнеться кожного.

Раніше ми повідомляли, що ситуація критична: Україні потрібен терміновий перегляд тарифів на світ цього літа.