14 травня в Україну прийшли екстрені відключення світла через попередні обстріли енергетики та через похолодання.

Через це зокрема у Дніпрі та Києві пропало світло на кілька годин близько 10 вечора. Звісно, ​​за один вечір ця проблема не вирішиться, бо 15 травня вийшло нове попередження від Укренерго.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

"Укренерго" прогнозує запровадження аварійних відключень побутових та промислових споживачів при зростанні споживання у вечірні години: 18:00 – 23:00. Про це повідомила пресслужба компанії.

Зазначається, що також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів діятимуть графіки обмеження потужності.

Водночас у НЕК розповіли, що 14 травня для подолання дефіциту в енергосистемі Диспетчерський центр із 16:00 застосував графіки обмеження споживання для промисловості. Але через значне зростання споживання під час похолодання з 20:55 до 00:00 застосовувалися контрольовані аварійні відключення побутових та промислових споживачів.

Вчора для подолання дефіциту в енергосистемі на запит "Укренерго" було активовано аварійне постачання електроенергії в Україну з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини.

Сьогодні аварійну допомогу від країн ЄС було застосовано з 00:00 до 07:00. Також заплановано рекордний обсяг імпорту із максимальною потужністю. Протягом доби прогнозується імпорт із Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови.

Нагадаємо про нові тарифи на світ: коли та на скільки підвищать головну комунальну послугу.

Раніше ми повідомляли, що темні часи настали: українці сидітимуть без світла по 8-12 годин – де вже запровадили графіки.