Огірки - той овоч, які в літню пору завжди у свіжому вигляді є в холодильниках українців, а ось взимку він теж є, але в солоному вигляді (або маринованому).

Для того, щоб завжди мати свіжі огірки у себе на столі, то можна самому їх вирощувати. А ми вам з радістю підкажемо 3 правила вирощування огірків, щоб отримати якнайбільше врожаю з рослини.

Урожай огірків
Урожай огірків

Як правильно формувати рослину, щоб вона дала багато врожаю

1. Підв'язка рослин

Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці або відкритому ґрунті, необхідно забезпечити підтримку їхнього зростання. Як тільки рослини підростуть, їх слід підв'язати. Для цього використовуйте м'які матеріали, такі як шпагат або спеціальні підв'язувальні матеріали. Важливо пам'ятати, що шпагат слід використовувати на одну ліану. При цьому підв'язка не повинна бути надто тугою, щоб не пошкодити стебла і не ускладнювати зростання.

2. Видалення пасинків та зайвого листя

Пасинки - це молоді пагони, які ростуть між стовбуром та листком огірка. Вони можуть загущати ліану та конкурувати за поживні речовини, що негативно позначається на формуванні плодів. Тому регулярно обривайте пасинки кожні 2-3 дні.

Також слід видалити всі вуса та маленькі зеленці на розсаді до висадки у ґрунт. Вони не приносять користі і лише забирають сили в рослини. Після появи перших плодів також рекомендується поступово видаляти пожовклі нижні листки, починаючи з самого нижнього і по одному за раз.

Урожай огірків
Урожай огірків

3. Правильний догляд

Крім формування рослин необхідно забезпечити їм правильний догляд. Регулярно поливайте огірки, особливо в періоди активного росту та плодоношення. Забезпечте рослини достатнім освітленням та вентиляцією, особливо у теплиці. Також слідкуйте за станом ґрунту і при необхідності підгодовуйте рослини добривами.

Нагадаємо, що це врятує вашу малину від черв'яків: допоможе простий продукт, який є у всіх на кухні.

Раніше ми повідомляли, що врожай солодкої полуниці збиратимете відрами: ось чому наші предки використовували дріжджі