Використання яєчної шкаралупи – популярна практика серед багатьох садівників через її численні переваги. Проте треба враховувати певні нюанси.

Подрібнена яєчна шкаралупа може бути природним засобом відлякування молюсків і равликів, чиї м'які тіла відлякують гострі краї шкаралупи.

Вона багата на кальцій, який необхідний для росту та розвитку рослин. Подрібнивши яєчну шкаралупу і засипаючи її у ґрунт або поміщаючи прямо в посадкові ями, садівники можуть забезпечити своїм рослинам природне джерело кальцію. Це може принести користь таким культурам, як полуниця, огірки, буряк, горох, гарбуз та квасоля.

Хоча яєчна шкаралупа може бути корисною як добрива, важливо враховувати її вплив на кислотність грунту. Вміст кальцію в яєчній шкаралупі може підвищити рівень pH ґрунту, роблячи його менш кислим.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

Це може не підійти рослинам, які віддають перевагу кислим ґрунтовим умовам. Приклади рослин, які можуть постраждати, включають гортензії, гвоздики, аґрус, журавлину, рододендрони, фіалки, чорницю, щавель та базилік.

В цілому вона може стати цінним доповненням, якщо її використовувати продумано і з урахуванням особливих потреб різних рослин. Вона пропонує природне рішення для боротьби зі шкідниками та забезпечує необхідні поживні речовини для росту рослин, але слід враховувати вплив на кислотність ґрунту, щоб забезпечити оптимальні умови росту для всіх рослин.

Нагадаємо, урожай соковитих та м'ясистих помідорів зросте в рази швидше: сусіди благатимуть розкрити секрет

Раніше «Українці» писали, про це вам ніхто не розповість: як кропива зробить ваш урожай огірків багатим, солодким та смачним

Як повідомляли «Українці», лише одна рослина врятує ваш город і сад від шкідників: кліщі, колорадський жук і попелиця зникнуть