Хоча в Україну прийшло похолодання, але незабаром воно закінчиться, а роботи на городі треба безперечно продовжувати.

Залишилася ще ціла половина травня, тому краще вже зараз дізнатися, які культури можна висадити, щоб отримати добрий урожай.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

Яке насіння краще використовувати

Одним з ключових моментів успішної сівби є вибір якісного насіння. Найкраще використовувати насіння, зібране в попередньому сезоні, так як їх схожість зазвичай вище, ніж у нових. Також зверніть увагу на походження насіння: краще вибирати насіння від перевірених виробників або зібране у досвідчених городників.

Що посіяти у травні

Пряно-ароматичні культури:

  • Материнку, багаторічний майоран, лаванду, м'яту, крес-салат, базилік, кмин та інші трави можна успішно посіяти у травні. Однак, варто пам'ятати, що ці рослини мають обмежений термін схожості насіння. Тому використовуйте якісне та перевірене насіння.

Овочеві культури:

  • Багато овочів можна сіяти безпосередньо у відкритий ґрунт у травні. До них відносяться морква, буряк, редис, шпинат, салат, кріп, петрушка, редька та ін. Зверніть увагу на глибину загортання насіння в ґрунт – вона не повинна перевищувати трьох розмірів насіння.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

Правила посіву

  1. Підготовка ґрунту: перед посівом рекомендується полити ґрунт та злегка ущільнити його, щоб забезпечити гарний контакт насіння з ґрунтом.
  2. Засів: насіння посипаємо зверху із сита піском або сухою землею відповідно до рекомендованої глибини загортання.
  3. Укриття: після посіву слід накрити ґрунт плівкою, щоб захистити насіння від птахів та зберегти вологу.

Нагадаємо, що про це вам ніхто не розповість: як кропива зробить ваш урожай огірків багатим, солодким та смачним.

Раніше ми повідомляли, що одна рослина врятує ваш город і сад від шкідників: кліщі, колорадський жук і попелиця зникнуть.