Галова попелиця дійсно може становити значну загрозу для кущів смородини, впливаючи на їх зростання та врожайність. У зв'язку з цим садівники зі стажем дали короткий виклад порад спеціаліста про те, як ефективно боротися зі шкідниками.

Слідкуйте за червоними або жовтими здуттями на молодих пагонах і листі, які поступово збільшуються у розмірах. Деформоване, скручене і засохле листя також є індикатором зараження галової попелиці.

Вона поширюється різними способами, зокрема вітром, мурахами та іншими комахами. Тепла та волога погода, густі посадки та відсутність належного догляду за кущами створюють сприятливі умови для їх розмноження.

Для зниження чисельності шкідників необхідні регулярне обрізання кущів, видалення уражених пагонів і опалого листя, проріджування густих посадок. Перекопування ґрунту навколо куща восени та навесні сприяє знищенню зимуючих стадій попелиці.

Залучення в сад природних хижаків, таких як сонечка, золотоокі і дзюрчалки, може допомогти контролювати чисельність попелиці.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

Посадка поряд із смородиною медоносних рослин, таких як кріп, фенхель та коріандр, сприяє присутності корисних комах.

У важких випадках, коли інші методи є недостатніми, можна використовувати інсектициди, дозволені для застосування на ягідних культурах. Вкрай важливо суворо дотримуватися інструкцій із застосування, застосовувати засоби у безвітряну погоду та уникати контакту з квітами та фруктами.

Як альтернативне лікування можна використовувати настої та відвари рослин, що володіють інсектицидними властивостями, таких як часник, цибуля, тютюн, полин і деревій. Хоча ці методи менш ефективні, ніж хімічні речовини, вони більш безпечні для довкілля та здоров'я людини.

Нагадаємо, всього одна рослина врятує ваш город і сад від шкідників: кліщі, колорадський жук і попелиця зникнуть

Раніше «Українці» писали, секрети раннього врожаю м'ясистих кабачків: виростуть у рази швидше, ніж у всіх сусідів

Як повідомляли «Українці», чим і як зараз годувати часник для щедрого врожаю: буде білим та великим, як яблука