Ми наблизилися до середини травня і в Україну зненацька прийшли холоди. Десь на землі навіть були заморозки.

Але, незважаючи на це, роботи на городі продовжуються. І щодо тих самих помилорів, потрібно знати крайню дату їх посадки в травні.

Урожай помідорів
Урожай помідорів

Вибір часу для посадки

Відповідно до досвіду досвідчених дачників та рекомендацій експертів, оптимальний час для посадки помідорів залежно від регіону та клімату може трохи відрізнятися. Проте, загалом, можна назвати кілька основних моментів.

  1. Теплиця. Якщо ви плануєте вирощувати помідори у теплиці, то початок квітня – ідеальний час для висаджування розсади. Навіть якщо ґрунт не зовсім прогрівся, можна допомогти йому, поливши землю гарячою водою і вкриваючи її чорною плівкою. Це дозволить створити оптимальні умови для зростання та розвитку рослин.
  2. Відкритий ґрунт. Для висадки у відкритий ґрунт краще підходить початок травня. Використовуйте плівку або нетканий матеріал для укриття розсади та захисту від непередбачених заморозків. Не забувайте стежити за прогнозом погоди, щоб не допустити можливих нічних холодів, які можуть зашкодити молодим рослинам.

Помідори, город, кадр з відео
Помідори, город, кадр з відео

Встигніть висадити помідори до цієї дати

Деякі садівники та городники дотримуються місячного календаря при висадженні рослин. У травні оптимальні дні для посадки помідорів – 10, 11, 12, 13, 16, 18, 19 або 21 число. Вважається, що у ці дні рослини краще приживаються та розвиваються. Головне потрібно встигнути висадити помідори до 25 травня.

Хитрість для величезного врожаю

  • Підготовка розсади. Загартовуйте розсаду за 7-10 днів до посадки, виносячи її на вулицю на кілька годин щодня. Це допоможе рослинам краще адаптуватися до навколишніх умов.
  • Правильна посадка. Перед висаджуванням помідорів у лунки збагатіть ґрунт органічними добривами, деревною золою, яєчною шкаралупою та суперфосфатом. Посадіть розсаду так, щоб коріння було спрямоване вниз, і добре утрамбуйте ґрунт навколо рослин.

Нагадаємо, що картопля замерзла прямо на грядці: як врятувати врожай.

Раніше ми повідомляли, що виноград буде маленьким і кислим: що ні в якому разі не можна садити поряд.