В Україну прийшло невелике похолодання, але вже обіцяють заморозки на Київщині. Звичайно, в такому випадку дуже важливо зберегти свій город.

Що ж робити, якщо ваша картопля, над якою ви так працювали, замерзла на грядці? У нас є рішення, яке допоможе вам зберегти врожай, запам'ятайте ці поради.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Скільки градусів морозу може витримати картопля

Перед тим як розпочати рятувальні заходи, варто зрозуміти, що відбувається з картоплею при заморозках. Деякі сорти можуть витримувати температуру до -3 градусів Цельсія, але нижче цієї позначки міжклітинний простір починає заповнюватись кристалами льоду, що може призвести до загибелі рослини.

Цікаво, що наявність льоду є ключовим моментом визначення можливості подальшого зростання картоплі. Якщо льоду немає, то навіть за температури до -7 градусів Цельсія деякі сорти можуть пережити заморозки.

Заморозки, кадр з відео
Заморозки, кадр з відео

Що робити, якщо картопля замерзла

Досвідчені садівники та городники пропонують кілька перевірених методів, які допоможуть у реанімації замерзлої картоплі:

Обприскування водою. Змерзлі сходи картоплі можна обережно обприскати водою зі шланга, використовуючи дрібний розпилювач. Це слід робити вранці, до появи сонця, щоб уникнути утворення льоду на рослинах. Потім створіть тінь для рослин, наприклад, покривши їх картоном або плівкою, щоб вода повільно розтанула, не пошкоджуючи клітини.

Використання добрив. Заморозки можуть спричинити стрес у рослин, що призводить до нестачі зеленої маси. Для допомоги у відновленні можна використовувати азотні та калійні добрива. Розчиніть коров'як водою у співвідношенні 1:1 і полийте їм бадилля картоплі. Також корисно додати деревну золу для додаткового харчування рослин вітамінами та мікроелементами.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Нагадаємо, що виноград буде маленьким і кислим: що ні в якому разі не можна садити поряд.

Раніше ми повідомляли про секрети раннього врожаю м'ясистих кабачків: виростуть у рази швидше, ніж у всіх сусідів.