Через повномасштабну війну багато українців виявилися закордоном, щоб врятувати своє життя і життя своїх дітей.

Проте, нещодавно чоловіки зіткнулися із труднощами, адже Україна тимчасово призупинила надання консульських послуг закордоном. Таким чином, українці не могли, зокрема, зробити новий паспорт після закінчення терміну придатності старого. Щодо видачі паспортів було ухвалено новий законопроєкт.

Паспорт: скрін з відео
Паспорт: скрін з відео

Верховна Рада підтримала законопроєкт про видачу паспортів для українців за кордоном. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.

Так, у четвер, 9 травня, Рада під час засідання ухвалила загалом законопроєкт №11017 про надання окремих адміністративних послуг українцям. Зокрема йдеться про видачу паспортів за кордоном. Свої голоси віддали 236 народних депутатів.

Як зазначається, законопроєкт має вирішити проблему з видачею паспортів за кордоном.

Справа в тому, що в Україні під час повномасштабної війни було запроваджено експериментальний проєкт для видачі паспортів за кордоном. Термін його дії спливає влітку 2024 року. У зв’язку з цим Рада вирішила закріпити на рівні закону можливість видачі паспортів для українців за кордоном. Цим займається державне підприємство "Документ".

На додаток до цього вводиться адміністративний збір за оформлення паспортів, який піде до бюджету України.

Оформлення паспортів для українців
Оформлення паспортів для українців

Крім того, законом продовжується можливість одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта/паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у тому числі заміну втраченого/викраденого документа або його обмін).

Зокрема, законопроєктом передбачається:

  • паспорт громадянина України у формі картки оформляється безстроково особам, які досягли 65 років;
  • термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України здійснюється у строк не пізніше ніж 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції).

Нагадаємо, що ситуація критична: Україні потрібен терміновий перегляд тарифів на світ цього літа.

Раніше ми повідомляли, що хтось такий "ухилист" від мобілізації і як працює реєстр "Оберіг".