Багато хто з нас хоче мати у своєму саду плодові дерева, але не всі знають з чого потрібно почати, щоб їх виростити.

Можливо ви вже збираєтеся піти та купити саджанці. але той самий абрикос можна проростити з кісточки і витрачати зайвих грошей. І ми розповімо вам як.

Абрикоси, фото з вільних джерел
Абрикоси, фото з вільних джерел

Як виростити абрикос з кісточки

Перший крок – вибір кісточок. Їх слід брати із зрілих та перезрілих плодів сортів середнього чи пізнього терміну дозрівання, передає сайт Rsute.ru. Бажано використовувати плоди від дерев, що ростуть у вашому регіоні або в умовах схожого клімату. Це допоможе саджанцеві краще адаптуватися до місцевих умов. Пам'ятайте, що навіть якщо абрикос виросте з кісточки, він може мати відмінності у смаку та формі від батьківського дерева, але плоди все одно будуть їстівними.

Після вибору кісточок слід підготувати їх до посадки. Вимийте їх у проточній воді, потім розкладіть на сонце для висихання. Можна використовувати як цілі кісточки, так і очищене насіння зсередини. Після вилучення насіння важливо оглянути його на предмет ушкоджень або ознак несвіжості.

Для прискорення процесу пророщування насіння відправляють на стратифікацію в холодильник. Цей етап дозволяє імітувати зимові умови, що сприяє швидшому проростанню насіння. Після стратифікації насіння можна висадити в горщики і стежити за його зростанням.

Абрикосове дерево, фото з вільних джерел
Абрикосове дерево, фото з вільних джерел

Як доглядати за рослиною

Пересадка саджанців у відкритий ґрунт відбувається на другий рік. Виберіть добре освітлене місце для посадки, де дерево не піддаватиметься протягам, тіні чи вогкості. Підготуйте ґрунт, додавши компост або перегній для збагачення поживними речовинами. Після пересадки регулярно поливайте саджанці, особливо на початку їхнього зростання.

Важливо пам'ятати, що абрикосові дерева, вирощені з кісточок, можуть давати плоди вже за кілька років. Слідкуйте за їх станом, забезпечуйте необхідний догляд, і на вас чекає радісна подія — перший урожай своїх власних абрикосів! Цей процес не тільки приносить задоволення від вирощування власної їжі, але й допомагає озеленити вашу ділянку та створити затишну атмосферу в саду або на дачі.

Абрикоси, фото з вільних джерел
Абрикоси, фото з вільних джерел