Робочий стаж дуже важливий для того, щоб отримувати плюс-мінус нормальну пенсію і взагалі мати можливість вийти на неї.

Але в Україні є люди, котрі можуть не зарахувати стаж за останні 10 років. Погодьтеся, це багато, тому давайте розбиратися, хто у зоні ризику.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, це передбачено новим законодавчим актом.

Так, до страхового стажу не включатимуться періоди служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади після 19 лютого 2014 року.

Щодо роботи українців в інших країнах, то для обліку стажу необхідно надати до Пенсійного фонду документ, який підтверджує трудову діяльність за кордоном.

Пенсіонери
Пенсіонери

Спрощення передбачене для переселенців із Криму. Тепер їм достатньо подати заяву із зазначенням, що вони не отримують пенсію у Криму та бажають отримувати її в Україні. Наразі не потрібно надавати додаткову інформацію від органів пенсійного фонду Криму.

Цей закон спрямований на захист прав українських громадян та недопущення зарахування до страхового стажу періодів роботи на окупованих територіях або на користь держави-агресора.

Нагадаємо про нові доплати до пенсії: хто та скільки отримає – шукайте себе у списку.

Раніше ми повідомляли, що пенсії автоматично зростуть із 1 травня: яким українцям і скільки доплатять.