З настанням тепла не тільки починається робота з посадки на городах, а й вилазять різні "гості" у вигляді шкідників.

Серед них і такий ненависний колорадський жук. Але його можна позбутися навіть без хімікатів, просто використавши деякі рослини. Які? Давайте розбиратися разом.

Колорадський жук
Колорадський жук

У більшості випадків всі популярні методи боротьби зі шкідником досвідченими дачниками вивчені та випробувані. Деякі відразу додаються до скарбнички за рахунок своєї високої результативності. А деякі з них ми чомусь обходимо стороною, не надто довіряючи ефективності.

І ось ці два методи якраз із тих, на які городники рідко дивляться.

Конюшина

Користь у зазначеному питанні має білий різновид конюшини. Цікаво, що нічого особливого робити буде і не потрібно. Слід просто створити навколо картоплі "смугу перешкод" для колорадського жука з білої конюшини. Це означає, що його потрібно висаджувати так, щоб картопля була повністю всередині її кільця. Не зайвим висадити рослину і в міжряддях.

Чим так корисна конюшина? Поява рослини на ділянці зробить місце існування колорадського жука абсолютно непридатним.

Також це зробить грунт більш родючим та якісним.

Роль полину

Багатьом відомо, що полину бояться навіть найшкідливіші комахи. Колорадський жук теж належить до них. Однак просто посадками полину шкідника не особливо налякаєш – потрібно застосовувати активніші заходи. Рекомендується вчинити так. Візьміть полин і порубайте його. Рослинного матеріалу має вистачити для того, щоб заповнити стандартну склянку. Відправляємо його у відро. Всипаємо таку ж кількість золи. Після цього вливаємо гарячу воду і чекаємо 6 годин. Фільтруємо склад і приступаємо до обробки.

Колорадський жук
Колорадський жук

Нагадаємо про популярні помилки при вирощуванні картоплі: як не позбавити себе врожаю.

Раніше ми повідомляли, що картоплі буде рекордним урожаєм , просто висадіть між рядами ці рослини: секрет, який приховують городники.