В Україні триває загальна мобілізація, але зараз вона ускладнилася тим, що було ухвалено новий закон про мобілізацію.

Через те, що в законодавстві було скасовано термін "обмежено придатний", усім чоловікам стало потрібно знову пройти ВЛК.

ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел
ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел

"Закон про мобілізацію" в Україні набирає чинності з 18 травня. Проте вже дедалі більше громадян приходять до ТЦК із метою оновити свої дані, як це передбачає закон. Про це повідомив представник Генерального штабу Збройних Сил України полковник Юрій Глущенко в інтерв'ю Radio NV..

Глущенко зазначив, що таке "пожвавлення" до набрання чинності законом, можливо, пов'язане з тим, що громадяни таким чином "показують свою сумлінність", а, можливо, переживають, що 60 днів буде недостатньо для того, щоб потрапити до ТЦК та оновити свої дані.

"Ті громадяни, які вже зараз прибувають до ТЦК із цією метою, не будуть зобов'язані після набуття чинності законом йти та оновлювати свої дані, відповідні розпорядження вже віддано", - зазначив він.

Мобілізація
Мобілізація

Глущенко додав, що ТЦК переведено на цілодобову роботу, 24/7. Він порадив спланувати свій візит до ТЦК, щоб не потрапити до черги о першій годині пік. Тепер можна буде прийти о восьмій годині вечора, о дев'ятій — кому як зручно.

Законом передбачено, що громадяни віком від 18 до 60 років чоловічої статі зобов'язані оновити свої дані.

"Це тісно пов'язано з тим, що у нас в країні зараз запроваджено правовий режим військового стану, оголошено мобілізацію і держава має знати кількість людей, які перебувають у нього на військовому обліку. Незважаючи на те, що він придатний чи обмежено придатний, непридатний до військової службі", - сказав він.

Нагадаємо, що українцям у Польщі підготуватися: що чекає на біженців за кордоном під час мобілізації.

Раніше ми повідомляли, що у Польщі розповіли, що загрожує українцям без закордонного паспорта: "Діє лише до 30 червня".