Підживлення полуниці під час цвітіння та зав'язі необхідне для забезпечення здорового росту та збільшення врожайності плодів. Агрономи зі стажем дали посібник із натуральних добрив і коли їх застосовувати.

Вносіть багаті азотом добрива навесні відразу після заморозків. Азот сприяє сильному вегетативному зростанню та допомагає підготувати рослини до цвітіння. Створити азотне добриво можна, розвівши курячий послід у воді і давши йому наполягати протягом чотирьох днів.

Альтернативно змішайте дві склянки коров'яку і одну столову ложку сірчанокислого амонію в 10 літрах води, потім обробіть по одному літру розчину на кожен кущ полуниці.

Перед цвітінням підживіть рослини розчином борної кислоти, щоб підтримати формування здорових бутонів. У 10 л води розчиніть 1 чайну ложку борної кислоти, 30 крапель йоду та 1 склянку деревної золи. Потім рясно полийте полуницю.

Коли рослини починають цвісти (зазвичай приблизно у травні-червні), їм потрібний калій для підтримки розвитку квітів та плодів. Коров'як багатий на калій, тому можна використовувати розчин коров'яку або розчинити одну чайну ложку калієвої селітри в 10 л води і обприскати.

Урожай полуниці
Урожай полуниці

Також для подальшого розвитку квітів змішайте 2 г марганцівки, борної кислоти і 1 літр деревної золи в 10 літрах води (робіть під час цвітіння). Поливайте полуничну грядку цим розчином після регулярного поливу.

Розчин коров'яку – відмінне універсальне добриво для цієї ягоди. Настоюйте коров'як у воді три дні, потім полийте полуницю. Це забезпечує необхідні поживні речовини та сприяє загальному здоров'ю рослин.

Додаткові поради:

Дріжджовий розчин: 200 г свіжих дріжджів замочити у 500 мл теплої води на 20 хвилин, потім розчинити суміш у 9 літрах води та полити рослини.

Йогуртовий розчин: розбавте йогурт водою і нанесіть його на ґрунт навколо рослин на відстані щонайменше 10 сантиметрів від кущів.

Так, використовуючи ці натуральні добрива в потрібний час, ви зможете забезпечити полуницю поживними речовинами, необхідними для рясного цвітіння та рясного врожаю.

Нагадаємо, головні помилки при посадці картоплі: ви загробите весь урожай

Раніше «Українці» писали, як правильно вирощувати тюльпани: головні помилки та їх вирішення

Як повідомляли «Українці», як позбутися попелиці на городі та в саду: урожай та рослини будуть здоровими, а шкідники зникнуть