У всіх, хто має город, є список того, що потрібно зробити на ділянці восени. Звичайно, там цілий перелік робіт і розуму незбагненно, як це все встигнути.

Серед справ також обрізка дерев, але не поспішайте, адже не всі дерева можна обрізати навесні.

Посадка дерева, кадр з відео
Посадка дерева, кадр з відео

Санітарна обрізка проводиться протягом усього весняного сезону та включає видалення зламаних, непродуктивних, уражених хворобами чи шкідниками гілок. Це важливо задля підтримки здоров'я рослини.

Однак формувальна обрізка, спрямована на надання рослині певної форми, не завжди підходить для весняного періоду. Експерт зазначає, що не варто обрізати весняно-квітучі чагарники, такі як бузок, жасмин, магнолія, а також дерева, включаючи березу, горіх та виноград.

Обрізка дерев, кадр з відео
Обрізка дерев, кадр з відео

Молоді салатові прирости стають добрим індикатором сприятливого часу для обрізки. Якщо необхідно обмежити зростання рослин, їх можна обрізати на третину від довжини втечі. Також можна викручувати прирости, щоб надати форму, але важливо зберегти зростання хвойних рослин.

Важливо пам'ятати, що кожна рослина має свої особливості та вимоги до обрізування. Неправильне обрізування може пошкодити рослину, зменшити її життєву силу та цвітіння. Тому перед проведенням обрізки краще консультуватися з досвідченим фахівцем, щоб уникнути негативних наслідків для саду.

Нагадаємо, чому засихає розсада полуниці: основні причини загибелі ягід та як їх урятувати.

Раніше ми повідомляли, чому редиска виростає гіркою чи йде в бур'яни: головні помилки, які загрожують урожаю.