Національний банк України неодноразово виводив з обігу різні монети та старі банкноти, замінюючи їх новими із підвищеними захисними властивостями.

Ця ініціатива спрямована на підвищення загальної якості готівки, оптимізацію операцій та запобігання спробам підробки. Примітно, що фальшиві банкноти в Україні переважно імітують купюри, випущені до 2015 року, що наголошує на вразливості в попередніх системах безпеки.

В рамках цих зусиль було припинено випуск численних монет, викарбуваних до 2003 року, у тому числі номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок. Фізичні особи, які мають значну кількість таких монет, можуть обміняти їх на поточну валюту в будь-якому відділенні НБУ.

Незважаючи на те, що близько 7 мільярдів одиниць цих монет все ще знаходяться в обігу, їхня потенційна цінність як предметів колекціонування залишається предметом суперечок.

Хоча деякі вважають, що збереження цих монет може призвести до їхнього підвищення в майбутньому, ця думка багато в чому є оманою.

Монети: скрін з відео
Монети: скрін з відео

Монети масового виробництва рідко набувають значної цінності з часом, навіть через десятиліття.

Віталій Ткач, редактор сайту «Монетки-Ягідки», розвінчує міф про те, що роками збирати монети можна, приносячи суттєвий прибуток. Він наголошує, що значну цінність серед колекціонерів мають лише рідкісні екземпляри, наприклад, що мають заводський брак або випущені обмеженим тиражем.

Наприклад, монети з виробничими помилками, наприклад, партія з 5000 бракованих штук, можуть коштувати від 1000 до 30 000 гривень і вище. Зацікавлені особи можуть знайти вичерпну інформацію про цінні монети в Інтернеті, просто виконавши пошук за номіналом та роком випуску.

Нагадаємо, Ощадбанк попередив пенсіонерів та ВПО: що тепер змінилося

Раніше «Українці» писали, ПриватБанк роздає українцям гроші: до 1000 гривень може мати кожен

Як повідомляли «Українці», їм закони не писані: казино Pin-Up, яке підозрюють у зв'язку з РФ, продовжує "лупити" рекламу навіть у метро