Почався сезон роботи на дачі в городі і потрібно зробити багато чого, щоб влітку радіти красі ділянки та багатому врожаю.

Звичайно, є список необхідних справ, які потрібно встигнути провернути на ділянці вже у травні. Звіртеся з тим, що ви запланували, щоб нічого не проґавити.

Посадка перцю, город, кадр з відео
Посадка перцю, город, кадр з відео

1. Обробка саду: запорука здоров'я рослин

З початку травня рекомендується почати з обрізки сухих гілок на деревах та чагарниках. Це допоможе не лише покращити зовнішній вигляд, а й стимулювати зростання здорових пагонів. Також необхідно звільнити під кроною рослин від залишків опаду та провести комплексне добриво, враховуючи вік дерев та чагарників.

2. Догляд за ягідниками: гарантія гарного врожаю

Не забувайте про ягідні кущі, тому що від їхнього догляду залежить якість і кількість ягід. Регулярне підживлення, мульчування та підтримання оптимального рівня вологості допоможуть забезпечити рослинам комфортне зростання та розвиток.

3. Підготовка городу: час для посівів та пересадок

Травень - чудовий час для посіву холодостійких овочів та пересадки багаторічних рослин. Підготуйте грядки, проведіть передпосадкову обробку ґрунту та внесіть необхідні добрива для кожного типу рослин.

Город, зображення з вільних джерел
Город, зображення з вільних джерел

4. Догляд за квітником: створення гарного куточка

Не забувайте про квіткові клумби та кущі. Проведіть обрізку пагонів, що в'януть, пересадіть рослини при необхідності і забезпечте їм достатню кількість поживних речовин.

5. Додаткові рекомендації

  • Посадка овочів. Посадіть холодостійкі овочі та рослини, захищаючи їх від можливих заморозків.
  • Мульчування. Замульчуйте грядки та клумби для зменшення випаровування вологи та придушення бур'янів.
  • Регулярний догляд. Проводьте полив рослин, особливо в періоди спеки, і слідкуйте за станом ґрунту.

Дача та город
Дача та город

Нагадаємо, що зробіть це вже у травні-2024: які роботи потрібно провести дачникам на городі за місячним календарем.

Раніше ми повідомляли про м'ясисті перці, які зовсім не гірчать: чим потрібно удобрювати рослини під час посадки і в процесі зростання.