Володимир Зеленський підписав законопроект щодо мобілізації, який почне діяти вже з 18 травня 2024 року. Усі чоловіки протягом 60 днів повинні будуть з'явитися до ТЦК та оновити свої дані.

Звісно, ​​якщо хтось цього не зробить, то зіткнеться із наслідками – їм загрожують штрафи на початковому етапі. Чи можуть відібрати автомобілі чи навіть квартири у таких ухилістів? Про це йдеться у матеріалі ТСН.

Добровольці в ТЦК: скрін з відео
Добровольці в ТЦК: скрін з відео

Частина юристів категорично заявляють, що конфіскація майна за несплату штрафу є неприпустимою, посилаючись на норми чинного законодавства. Інші ж експерти менш категоричні, допускаючи можливість застосування таких заходів у певних випадках.

Адвокат Микола Максимов роз'яснив, що навіть при сплаті штрафу той факт, що людина не оновила дані військовозобов'язаними, призводить до таких наслідків, як розшук та обмеження у праві керувати транспортним засобом. У виняткових випадках за наявності заборгованості понад 200 000 грн. можливе примусове стягнення за рахунок єдиного житла.

Адвокат Олександр Папуця доповнив, що неоновлення даних є продовженням порушення, незважаючи на сплату штрафу. Законом передбачено санкції за прострочення - обмеження у праві керувати транспортом та штраф.

Автомобілі на дорозі
Автомобілі на дорозі

Якщо ж штраф не сплатити, то можуть відкрити виконавче провадження, під час якого можуть заарештувати банківські рахунки. Якщо коштів на них буде достатньо, далі справа не піде. В іншому випадку можуть вводитися обмеження на рухоме та нерухоме майно.

Правозахисник додає, що якщо людина й надалі не виконуватиме своїх обов'язків, то майно можуть виставити на торги та продати на аукціоні. З вирученої суми віднімуть кошти на погашення штрафу, а залишок – віддадуть власнику.

Адвокат Андрій Межирицький пояснив, що якщо рахунки в банках є, то їх заарештують, а на майно обмеження не вводитимуть. При цьому, додав він, очікується збільшення штрафів. Якщо борг перевищить 20 мінімальних зарплат, а це 160 тисяч гривень, то таки заарештувати, наприклад, квартиру можуть. Тобто продати людину її вже не зможе.

Така сума, пояснює юрист, може вийти, якщо людині випишуть кілька штрафів. Поки що це спірне питання.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Голова одного із судів припускає, що опису та продажу підлягають лише предмети, які можна порівняти за вартістю зі штрафом. Тобто штраф навіть у 160 тисяч гривень не можна порівняти з вартістю квартири. Насамперед буде заарештовано банківські рахунки.

Нагадаємо, що тепер будуть проблеми: як покарають українців за неявку в ТЦК.

Раніше ми повідомляли, що за Польщею Литва готова відправляти українців призовного віку додому: мобілізація за кордоном почалася?