Щоб стимулювати активність бджіл у теплицях для ефективного запилення, агрономи пропонують кілька стратегій.

Спочатку відкрийте вікна, елементи даху та двері у теплиці, щоб забезпечити природний приплив повітря. Це забезпечує доступ бджолам та іншим запилювачам. Однак дуже важливо робити це, коли немає ризику піддати мешканців теплиці впливу низьких температур, зазвичай у розпал вегетаційного періоду за сприятливих погодних умов.

Обов'язково проведіть перевірку теплиці, щоб виявити та усунути будь-які джерела дратівливих чи неприємних запахів. Вони можуть відлякати бджіл та інших запилювачів від проникнення в теплицю. Усунення джерела запаху забезпечує сприятливе середовище для запилення.

Також встановіть всередині теплиці невеликі поїлки або миски з водою, щоб бджоли мали доступ до води. Їм, особливо в спекотну погоду, може знадобитися гідратація, а наявність води всередині теплиці може привабити їх і стимулювати їхню присутність протягом тривалого часу. Дуже важливо переконатися, що миски з водою наповнені чистою водою.

Теплиця
Теплиця

Крім цього, посадка ароматичних рослин по периметру теплиці може залучити запилювачів своїм сильним запахом. Відповідними варіантами є такі рослини, як базилік, фенхель, чебрець, кінза, коріандр та гірчиця. Ще такі квіти, як соняшник, м'ята та лаванда, також можуть ефективно служити цій меті. Ці ароматичні рослини не лише покращують навколишнє середовище, але й діють як природні атрактанти для бджіл, сприяючи покращенню запилення у теплиці.

Реалізуючи ці стратегії, гарантуючи успішне запилення сільськогосподарських культур та оптимальну врожайність у теплиці.

Нагадаємо, як позбутися жучків у крупі: народна хитрість, яка здивує результатом

Раніше «Українці» писали, чим підживити вишні, черешні та сливи для багатого врожаю: жодної хімії – одна органіка

Як повідомляли «Українці», як легко позбутися бур'янів на городі та будь-якій ділянці – дешево та під силу кожному