З приходом тепла у саду та городі у дачників з'явилося багато роботи. І як зручно, коли є дієві поради для полегшення своїх праць.

Давайте зараз розберемося, що ми можемо зробити з виноградом і як правильно провести підживлення для щедрого врожаю на заздрість сусідам.

Урожай винограду
Урожай винограду

Навіщо потрібне підживлення винограду

Підживлення винограду відіграє ключову роль у підтримці його життєздатності та врожайності. Основна мета підгодівлі - компенсувати втрати поживних речовин, які рослина витрачає на ріст, формування грон та підтримання життєдіяльності. Основними елементами, необхідні винограду, є азот, фосфор, калій, і навіть мікроелементи, такі як кальцій, залізо, цинк та інші.

Виноград, кадр з відео
Виноград, кадр з відео

Терміни та правила підживлення винограду

  • Внесення азоту навесні: після зняття укриття з кущів навесні вносять азотні добрива на глибину основної маси коріння (30-60 см). Це допомагає стимулювати зростання листя та пагонів.
  • Внесення комплексних добрив: на другий рік життя виноградника рекомендується використовувати комплексні добрива, такі як гною з мінеральними добавками (суперфосфат). Це сприяє більш рівномірному та повноцінному живленню рослини.
  • Підживлення в період цвітіння та дозрівання: перед цвітінням та дозріванням ягід вносять фосфорні добрива та рідкі комплексні добрива для стимуляції формування та якості грон.
  • Осіння підгодівля: восени, готуючись до зими, можна використовувати перегній або компост для покращення ґрунту та підживлення рослин на наступний сезон.
  • Позакореневі підживлення: крім кореневої підгодівлі, можна використовувати позакореневі методи підгодовування, наприклад обприскування листя розчинами поживних речовин. Це допомагає посилити зростання кущів та зберегти врожайність.

Нагадаємо, що обов'язково посадіть редиску на дачі: навіть досвідчені агрономи не знають про це.

Раніше ми повідомляли, як і коли потрібно правильно саджати картоплю для казкового врожаю: результат вас приємно здивує.