Під час активного зростання врожаю та потепління у дачників можуть з'являтися різні "сусіди" на городі і це не завжди приємне сусідство.

Як, наприклад, попелиця може стати справжнім кошмаром для ваших троянд, огірків, смородині та інших культур. Що робити, якщо у вас теж завелася ця напасть.

Смородина, зображення з вільних джерел
Смородина, зображення з вільних джерел

Тля на розах

Розанна попелиця є основним весняним шкідником троянд, володіючи здатністю перетворити їх розкішні кущі на джерело турбот. Як вказує садівник Меган Хьюз, першим кроком у боротьбі з попелицею на трояндах є сильний струмінь води із садового шланга, що допомагає змити комах із рослини. При виникненні скручування листя необхідно застосовувати інсектицидні засоби або біопрепарати, що забезпечить захист кущів на кілька тижнів. Також варто знищити садових мурах на ділянці, оскільки вони захищають попелицями колонії від природних ворогів.

Тля на трояндах, зображення з вільних джерел
Тля на трояндах, зображення з вільних джерел

Баштанна попелиця та її атака на огірки

Для огірків попелиці, особливо динна (баштана), є одним із частих ворогів. Сара Хайд радить застосовувати гірчичний настій, содовий розчин або нашатирний спирт для обробки рослин, проводячи процедуру через кожні 3-4 дні протягом кількох тижнів. Це допоможе позбавитися попелиць і зберегти врожайність огірків.

Галлова попелиця на смородині та методи боротьби

Галова попелиця є найпоширенішим шкідником червоної смородини. Мег Батлер рекомендує обрізати на кущах стебла з червоними потовщеннями, де зимують яйця попелиці, а також обривати уражене листя за перших ознак зараження. При масовому зараженні застосовуються хімічні препарати на початок плодоношення.

Попелиця на кропі та методи боротьби

Кріп приваблює попелицю своїми ніжними стеблами та листям. Для боротьби з попелицею на кропі можна використовувати водний розчин оцту, розчин господарського мила із золою або настій з часнику, лушпиння цибулі і шкірки цитрусових. Ці методи безпечні для рослин та людини.

Попелиця, зображення з вільних джерел
Попелиця, зображення з вільних джерел

Попелиця на перці

Зелена та чорна попелиця на розсаді перцю можуть бути знищені за допомогою водно-мильного розчину з додаванням деревної золи або настою гірких трав. Регулярні обробки допоможуть уникнути розмноження попелиць та зберегти здоров'я рослин.

Нагадаємо про секрет щедрого врожаю огірків: виросте в рази більше та швидше, ніж у сусідів.

Раніше ми повідомляли, як швидко виростити кабачки: секрети досвідчених агрономів – ви здивуєтеся результату.