З 23 квітня всі українські консульства припинять обслуговувати чоловіків призовного віку, йдеться у повідомленні expres із посиланням на отриманий редакцією лист за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги.

Нові обмеження торкнуться українських чоловіків за кордоном: припинення служби відповідає пунктам 6 і 16 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим військового стану" у зв'язку з масштабною збройною агресією РФ проти України, що триває.

У листі Сибіги йдеться: «З метою недопущення уникнення громадянами України обов'язки щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю від 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України 18 до 60 років».

Також директива МЗС залишається чинною до отримання додаткових роз'яснень щодо реалізації Закону України "Про посилення мобілізації", оприлюдненого 17 квітня та набраного чинності у травні.

Кордон: скрін з відео
Кордон: скрін з відео

Згадані статті (6 та 16) закону встановлюють такі заходи:

Реалізація спеціального режиму в'їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також руху транспортних засобів, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Заборона громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку в Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, міняти місце проживання чи перебування без дозволу відповідного військового комісара чи керівника відповідного органу.

Обмеження на альтернативну (невійськову) службу.

Крім того, у документі зазначено, що консульства надалі видаватимуть документи лише на репатріацію в Україну.

Нагадаємо, українці за кордоном отримали термінове попередження: що їм готує доля

Раніше «Українці» писали, почалося: поліція відкрила "полювання" на українців, які не з'явилися у ТЦК – "ловлять" тисячами

Як повідомляли «Українці», скільки ще українців потрібно призвати на фронт: генерал США дав відповідь на болісне запитання