Українців вже зараз попереджають про складний наступний опалювальний сезон, але нюанс ще й у тому, що його потрібно ще дочекатися.

Адже на нас чекає літо, коли споживання електроенергії булет високим. Тому ходять попередження про те, що відгалуження світла будуть практикуватися дуже скоро.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп у своєму авторському блозі зазначив, що минулий тиждень виявився показовим у роботі енергосистеми України та розвіяв деякі ілюзії.

"Легке похолодання дало розуміння масштабу викликів, які постануть перед нами в майбутньому. Утім, проблеми побачили, очевидно, не всі. У побутових споживачів не було відключень, тому багато хто з них досі не знає реальної ситуації в енергетиці" , - наголосив експерт. .

Андріан Прокоп також зазначив: "Ситуація така: імпорт відбувається щодня, практично щогодини. Вечірній пік споживання наближається до критичного. Системному оператору доводилося обмежувати промислових споживачів у години пік.

Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж
Трипільська ТЕС після атаки, фото із соцмереж

Проте ілюзію безпроблемності вдасться утримувати недовго. У травні, коли розпочнеться спека, якщо не зміниться культура вживання, у системі будуть суттєві дефіцити. І тоді відключень для всіх не уникнути.

Експерт запитав: "А все ж у кого буде менше відключень? Чи для всіх будуть однаково жорсткі графіки? Чи чиєсь безперебійне енергопостачання має бути у пріоритеті в умовах війни?"

"Можливо, варто переглянути підхід до пріоритету відключень в умовах воєнного часу - з побутових споживачів на користь промисловості та бізнесу? Під час війни, мабуть, важливо, щоб бізнес працював із меншими перебоями: це і робочі місця, і створення доданої вартості, і робота багатьох підприємств безпосередньо для потреб армії та фронту", - зазначив Андріан Прокоп.

Нагадаємо, що українців готують до темних часів: усе розпочнеться вже влітку.

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський заявив про знищення теплої електрогенерації України: "Під загрозою...".